Damlaya Damlaya Göl Olur İle İlgili Kompozisyon 1

Toplumdaki yetişkin olup çalışma çağında olan her kişinin bir işi ve bu işine göre de bir geliri vardır. İnsanlar gelirlerine göre hayatlarını devam ettirirler ve özel ihtiyaçlarını da bu ücret karşısında karşılarlar. Fakat şu bir gerçektir ki; insanların gelirlerinin tamamını harcamaları ve paralarını tamamen bitirmeleri doğru değildir. Kazanılan paranın bir kısmını kenara koymak her zaman daha doğru olacaktır.

İnsanlar birikim yaparak geleceklerini düşünürler ve iyi günlerinde kazanıp kenara attıkları 3-5 kuruş bile biriktiğinde hiç umulmayan bir anda o az paranın çoğaldığı ve biriktiği fark edilir. Bu birikmiş paralar insanların çok sıkıştığı kötü günlerinde tabir-i caizse insanlara ilaç gibi gelmektedir. Birikim yapan insanlar kötü günlerinde bile kimseye muhtaç olmazlar çünkü kenarda birikmiş paraları vardır ve bir şekilde sıkıntılarını çözebilirler.

İlk başta insanlar kenara atılan parayı azımsayıp “aman bu paradan da ne olur ki” diyebilirler ancak sürekli üstüne az da olsa birikim yapıldığında bir gün o para birikmiş ve toplu para haline gelir ve bir çok sorunumuzu çözebilir.

Damlaya Damlaya Göl Olur Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.