Çocuklara Küçük Yaşta İngilizce Dersi

Boğaziçi Üniversitesi’nin BU + Etkinlikleri olarak başlattığı dersler devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi 2016 yılı eğitim döneminin ikinci yarısında; sosyal, beşerî ve fen bilimleri alanlarında güncel ilerlemeleri merakla izleyen tüm halka açık şekilde verilen “Açık Ders”lerin ‘’Her Yönüyle Çocuk Ders Serisi’’ hala faaliyetlerini sürdürüyor.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin destekleri ve Beşiktaş Belediyesi ortaklığı ile uygulamaya sokulan ‘’Her Yönüyle Çocuk Açık Ders Serisi’’ dahilinde, bu defa “Çocuk ve Dil: Erken çocukluk döneminde ikinci/yabancı dil öğrenimi” mevzusu işlenecek.

Seminerde ders veren Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Belma Haznedar, ülkemizde yabancı dil eğitimi konusunda büyük eksikliklerimizin olduğunu, fazlaca ailenin bütün imkanlarını sererek çocuklarını sırf yabancı dil öğrenmeleri için özel okullara gönderdiğine veya oldukça büyük masrafları olan hafta sonu kurslarına yazdırdıklarını anlattı. Şunlara da değindi; “Vereceğimiz bu derste ailelerinin bu şekilde davranmasının doğru bir hareket olup olmadığı, çocuklara ikinci bir dili nasıl öğretebileceğimizi, çocukların ikinci bir dili öğrenirken yaşadıkları aşamaları ele alacağız. Verdiğimiz bu dersin hedefi, bütün bu meselelere çözüm ararken, erken yaşta ikinci bir dili haznelerine yüklemelerinin onlar için ne denli fayda sağlayacağını anlatacağız.” dedi.

“Çocuk ve Dil” Açık Dersi 18 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşecek. Bu derse katılmak isteyenler için adres ise Akatlar Kültür Merkezi’nde (Zeytinoğlu cad. No:16, Akatlar)… Ders saat aralığı ise 19.00-21.00…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.