Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı 2014 2015

Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı 2014 2015
 • 01.06.2014

Çocuğum hangi okulda kayıtlı ? Çocuğum hangi okula kaydoldu ? 1.sınıf kayıtları ne zaman,hangi okula kayıt yaptıracağız,1.sınıf kayıtları 2014 tarzında soruların cevabı … 2014-2015 eğitim öğretim yılında Mecburi ilköğretim çağına giren, 1 milyon 335 bin 721 çocuğun ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrencinin de ortaokul 5. sınıflara kaydı yapıldı

E Kayıt 2014 1. sınıf kayıtları

2008 doğumlular ve 2009 doğumluların Ocak, Şubat ve Mart ayında doğanların kayıtları sistem tarafından otomatik yapılacak. Bu öğrencilerimizden herhangi bir özrü olanlar sağlık kurulu raporuyla 1 yıl kayıt erteleyebilecekler. hangi okula kayıt yaptıracağız

Önemli Not OKUYUN :  Aşağıdaki linke tıklayarak çocuğunuz T.C kimlik numarasıyla kayıt olduğu okulu öğrenebilirsiniz. Giremeyenler İnternet Explorer tarayıcı kullanın , Chrome ya da Firefox gibi tarayıcılarla öğrenemezsiniz.

2014-2015 İlköğretim hangi okula kayıt yapıldığını öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

Dipnot : E-okul’dan giriş yapamayan veliler, çocuklarının kayıt sonuçlarını en yakın ilkokula giderek sorgulayabilirler. Okul listelerine tıklayarak size en yakın ilkokulu tespit edin. Çocuğunuzun kaydı en yakın ilkokula yapılmış olacaktır.

Size En Yakın Okul İçin Bütün Okulların Listesi İçin Tıklayın

çocuğum hangi okula kayıtlı

e kayıt 2014 1. sınıf kayıtları

1. sınıf kayıtları için gereken belgeler;
1. sınıf kayıtları adrese dayalı olarak yapılcağından öğrencilerden ikametgah kağıdı istenmeyecektir.
Okula sadece nüfus cüzdanı fotokopisi bırakmak yeterli olacaktır.
60- 66 ay arasındaki çocuklarımız ise öğrencileri okula göndermek istediklerine dair veli izin dilekçesi dolduracaklardır.

adrese dayalı okul kayıt sistemi 2014, e kayıt yerleştirme sonuçları,E Kayıt 2014 2015,1.sınıf kayıtları ne zaman,1.sınıf kayıtları 2014,1.sınıf kayıtları 2015,e kayıt 2015 1. sınıf kayıtları

Milli Eğitim Bakanından E-Okul 1. Sınıf Öğrencilerin Kayıtlarına İlişkin Açıklama (2 Temmuz 2014)

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mecburi ilköğretim çağına giren, 1 milyon 335 bin 721 çocuğun ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrencinin de ortaokul 5. sınıflara kaydının yapıldığını bildirdi.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2014-2015 eğitim öğretim yılı için bütün resmi ilkokulların birinci sınıflarına ve bütün resmi ortaokulların beşinci sınıflarına öğrenci kayıtları; öğrencilerin MERNİS bilgileri esas alınarak, ikametgahlarına en uygun okula, herhangi bir başvuru olmaksızın, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapıldı.

Bu yolla, mecburi ilköğretim çağına giren (2008 doğumlulardan geçen yıl kayıt yaptırmayanların tamamı ve 2009 Ocak-Şubat-Mart doğumlular) 1 milyon 335 bin 721 çocuk ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrenci de ortaokul 5. sınıflara kayıt edildi.

Veliler, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr internet adresinde yer alan e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi giriş ekranından çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini öğrenebilecek.

Doğum tarihleri 2009 Nisan-Eylül aylarında bulunan ve dolayısıyla kayıtları veli isteğine bağlı çocuklar da ikametgahlarına en uygun ilkokullara geçici olarak yerleştirildi. Bu yaş grubundaki çocuğunu birinci sınıfa göndermek isteyen velilerin, okula yazılı istekte bulunmaları, okula kesin kayıtları için yeterli olacak.

-Raporlar okul açılınca verilecek

Zorunlu kayıt yaşında olup çeşitli sebeplerle kaydının ertelenmesi istenen veya anasınıfına gönderilecek çocukların velileri, 66, 67, 68 aylık (Ocak-Şubat-Mart 2009 doğumlular) olanlar için okul müdürlüğüne dilekçe verecek, 69, 70 ve 71 aylık (Ekim-Kasım- Aralık 2008 doğumlular) olanlar için ise alacakları raporu okul müdürlüğüne, okullar açılınca teslim edecek.

Aynı şekilde ortaokul 5. sınıflara kayıtlar da MERNİS üzerinden adres uyumlu olarak Bakanlık tarafından gerçekleştirildi. Bu bağlamda ilkokulu tamamlayan bütün öğrencilerin, ortaokul kayıtları ikametgahlarına en uygun resmi ortaokullara yapıldı.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler ile şehit ve muharip gazi çocuklarının kayıtları, velilerinin istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri halinde, 2014-2015 eğitim öğretim yılı başında, istedikleri resmi okula yapılacak.

-Öğrenci sayıları adres güncellemeleri yapıldıkça değişecek

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra görev yeri değişen kamu görevlileri ile ikamet adresi değişen vatandaşların çocuklarının kayıtları, yeni adreslerine uyumlu okullara sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. Okulların aday kayıt ekranlarındaki öğrenci sayıları adres güncellemeleri yapıldıkça değişecek.

Herhangi bir nedenle hiç bir okula kaydı yapılmamış çocukların velileri, öncelikle ilçe nüfus müdürlüğüne giderek adres kontrolü yaptıracak, ardından ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkililerini bilgilendirecek.

Özel okullara, konservatuvarlara ve imam hatip ortaokullarına adrese dayalı kayıt işlemi yapılamadığından, e-okul işlemleri açıldığında, çocuklarını özel okul, konservatuvar veya imam hatip ortaokullarına kaydettirmek isteyen velilerin herhangi bir evrak ya da nakil istemeye gerek duyulmaksızın doğrudan bu okullara başvurmaları yeterli olacak. Bu okulların yöneticileri, başvuran velilere gerekli kolaylıkları sağlayarak kayıt ve nakil işlemlerini gerçekleştirecek.

Tüm çocuklar en az bir yıl okul öncesi eğitim almış şekilde ilkokul birinci sınıfa başlamalarını sağlamaya yönelik olarak, öncelikle bir sonraki eğitim ve öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak çocukların okul öncesi eğitim kurumlarına kaydedilmesi sağlanacak. Okulun kayıt bölgesinde bulunan ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak çocukların eğitim talebi karşılandıktan sonra daha küçük yaş grupları için grup açılması yoluna gidilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. cilem diyor ki:

  Kizimin okulunu ogrenmek istiyorum babası kaçırıyor kizimi 1.sinifa kayitli olmasi gerekiyor ama sonuc cikmiyor ne yapabilirim .. ????

 2. jeodezi diyor ki:

  Kız kardeşim 5.sınıfa geçti fakat hangi okula gideceğini halen öğrenemedim.vermiş olduğunuz linke tıklıyorum açılmıyor. yardımcı olurmusunuz

 3. Gül diyor ki:

  Ya okul kapandığından beri e-kayıt e-okul hepsine baktık yok. Okullara gidiyoruz yine öğrenemiyoruz. Hadi bekleyelim dedik ağustosun sonuna geldik, tatil bitti. Okulun açılmasına kaç gün kalmış şurda? Hala e-okul bi işe yaramıyor. e-okula giriyorum ”girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunamadı” yazıyor. Hadi belki okul numarası değişmiştir ondan olmuyordur diyorum yok yani o da değil. e-kayıta girmeyi kaç kez denedim. Giriş kodunu t.c kimlik numarasını girdim giriş kodu beyaz ekran oluyor yine girmiyor. Hadi bide okul numaramı öğreneyim bi yerden yine şansımı e-okula deneyeyim dedim. Ama o kadar zeki arkadaşımız var ki hepsi e-okula giriş yaparak öğrenebileceğimizi yazmış. Kardeşim e-okula girmek için zaten okul numarası istiyor. Gerizekalı yaptınız insanları. 15 gün kalmış şurda okulun açılmasına oyalamayın insanları..

  1. ayse diyor ki:

   ayn gül hanım sıze katılıyorum

 4. funda diyor ki:

  açılmıyor
  güvenlik kodu ve tc kimli nosu gerekiyor
  yzıyom ama hala ve hala açılmıyor bu nedir ya;?;??????????

 5. mediha eyibas diyor ki:

  benim kızın hangi okula kayıt oldu ögrenmek istıyorum 10181666414kimlik no

 6. OLCAY ÇOLAK diyor ki:

  OĞlumun okulunu öğrendim siteye çok teşekkür ederim.Herkese başarılar dilerim.

  1. Yönetici diyor ki:

   Saolun

 7. melike diyor ki:

  çok teşekkürler kardeşimin okulunu öğrendim

  1. mehmetesen diyor ki:

   tesekürlet

 8. mehmet diyor ki:

  okulumu söyledikleri içn saolsunlar

 9. mehmet diyor ki:

  çok teşekürler

 10. Bulut diyor ki:

  İnternet explorer den e okul kayıt sistemine giriş yapınız.Mozilla veya başka br tarayıcıdan girmeyiniz.Orada güvenlik kodu ve öğrenci T.C sini girdiğinizde çocuğuuzun hangi okula kayıt yaptıracağı nüfüstaki adresine göre en yakın okula verilmektedir.Bİr ayrıntıda istemediğiniz bir okulsa veli anne veya babanın iş adresine yakın başka bir okula eylül ayı içerisinde nakil yaptırabilirsiniz.

 11. metin yücel diyor ki:

  arkadaşlar chromeden bakmayın expolerden bakın sıkıntı yok bakamayanlara yardımcı olurum 05392621947

 12. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar internere interner explorer ile bağlanmanız gerekiyor,çok denedim bu şekilde açıldı

  1. sude diyor ki:

   arkadaşlar internet explorer la girin gerçekten arkadaş doğru diyo çok denedim sonra arkadaşın yorumunu gördüm internet explorer le girdim açıldı çok sağol ayşe

 13. Ayşe diyor ki:

  Benim kızım Şubat 2010 doğumlu eğer bu sene anaokuluna göndermezsem seneye zorunlu olarak 1. Sınıfa başlayacakmış başına böyle birşey gelen var mı kızım çok küçük daha benim ne yapacağımıI şaşırmış durumdayız

  1. TUĞBA diyor ki:

   vereceğiniz bir dilekçe ile okulu 1 yıl erteleyebiliyorsunuz. geçen yıl biz öyle yaptık, eğer sistem değişmediyse.

 14. ensal diyor ki:

  bu sistem yuzunden çocukları okula gitmeyen bir suru aile var

 15. 1 2 3 4
YORUM YAZ