Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı 2016 2017

Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı 2016 2017
 • 15.04.2016

1.sınıf kayıtları ne zaman hangi okula kayıt yaptıracağız 2016-2017 eğitim öğretim yılında Mecburi ilköğretim çağına giren, 1 milyon 335 bin 721 çocuğun ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrencinin de ortaokul 5. sınıflara kaydı yapıldı

E Kayıt 2016 1. sınıf kayıtları

2010 doğumlular ve 2011 doğumluların Ocak, Şubat ve Mart ayında doğanların kayıtları sistem tarafından otomatik yapılacak. Bu öğrencilerimizden herhangi bir özrü olanlar sağlık kurulu raporuyla 1 yıl kayıt erteleyebilecekler. Çocuğum hangi okula kayıtlı yaptıracağız

Önemli Not OKUYUN :  Aşağıdaki linke tıklayarak çocuğunuz T.C kimlik numarasıyla kayıt olduğu okulu öğrenebilirsiniz. Giremeyenler İnternet Explorer tarayıcı kullanın , Chrome ya da Firefox gibi tarayıcılarla öğrenemezsiniz.

2016-2017 İlköğretim hangi okula kayıt yapıldığını öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

Dipnot : E-okul’dan giriş yapamayan veliler, çocuklarının kayıt sonuçlarını en yakın ilkokula giderek sorgulayabilirler. Okul listelerine tıklayarak size en yakın ilkokulu tespit edin. Çocuğunuzun kaydı en yakın ilkokula yapılmış olacaktır. Çocuğum hangi okulda kayıtlı ?

Size En Yakın Okul İçin Bütün Okulların Listesi İçin Tıklayın

çocuğum hangi okula kayıtlı

e kayıt 2016 1. sınıf kayıtları

1. sınıf kayıtları için gereken belgeler;
1. sınıf kayıtları adrese dayalı olarak yapılcağından öğrencilerden ikametgah kağıdı istenmeyecektir.
Okula sadece nüfus cüzdanı fotokopisi bırakmak yeterli olacaktır.
60- 66 ay arasındaki çocuklarımız ise öğrencileri okula göndermek istediklerine dair veli izin dilekçesi dolduracaklardır.

Milli Eğitim Bakanından E-Okul 1. Sınıf Öğrencilerin Kayıtlarına İlişkin Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mecburi ilköğretim çağına giren, 1 milyon 335 bin 721 çocuğun ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrencinin de ortaokul 5. sınıflara kaydının yapıldığını bildirdi.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2016-2017 eğitim öğretim yılı için bütün resmi ilkokulların birinci sınıflarına ve bütün resmi ortaokulların beşinci sınıflarına öğrenci kayıtları; öğrencilerin MERNİS bilgileri esas alınarak, ikametgahlarına en uygun okula, herhangi bir başvuru olmaksızın, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapıldı.

Bu yolla, mecburi ilköğretim çağına giren (2009 doğumlulardan geçen yıl kayıt yaptırmayanların tamamı ve 2011 Ocak-Şubat-Mart doğumlular) 1 milyon 335 bin 721 çocuk ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrenci de ortaokul 5. sınıflara kayıt edildi.

Veliler, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr internet adresinde yer alan e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi giriş ekranından çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini öğrenebilecek.

Doğum tarihleri 2011 Nisan-Eylül aylarında bulunan ve dolayısıyla kayıtları veli isteğine bağlı çocuklar da ikametgahlarına en uygun ilkokullara geçici olarak yerleştirildi. Bu yaş grubundaki çocuğunu birinci sınıfa göndermek isteyen velilerin, okula yazılı istekte bulunmaları, okula kesin kayıtları için yeterli olacak.

-Raporlar okul açılınca verilecek

Zorunlu kayıt yaşında olup çeşitli sebeplerle kaydının ertelenmesi istenen veya anasınıfına gönderilecek çocukların velileri, 66, 67, 68 aylık (Ocak-Şubat-Mart 2011 doğumlular) olanlar için okul müdürlüğüne dilekçe verecek, 69, 70 ve 71 aylık (Ekim-Kasım- Aralık 2010 doğumlular) olanlar için ise alacakları raporu okul müdürlüğüne, okullar açılınca teslim edecek.

Aynı şekilde ortaokul 5. sınıflara kayıtlar da MERNİS üzerinden adres uyumlu olarak Bakanlık tarafından gerçekleştirildi. Bu bağlamda ilkokulu tamamlayan bütün öğrencilerin, ortaokul kayıtları ikametgahlarına en uygun resmi ortaokullara yapıldı.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler ile şehit ve muharip gazi çocuklarının kayıtları, velilerinin istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri halinde, 2016-2017 eğitim öğretim yılı başında, istedikleri resmi okula yapılacak.

-Öğrenci sayıları adres güncellemeleri yapıldıkça değişecek

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra görev yeri değişen kamu görevlileri ile ikamet adresi değişen vatandaşların çocuklarının kayıtları, yeni adreslerine uyumlu okullara sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. Okulların aday kayıt ekranlarındaki öğrenci sayıları adres güncellemeleri yapıldıkça değişecek.

Herhangi bir nedenle hiç bir okula kaydı yapılmamış çocukların velileri, öncelikle ilçe nüfus müdürlüğüne giderek adres kontrolü yaptıracak, ardından ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkililerini bilgilendirecek.

Özel okullara, konservatuvarlara ve imam hatip ortaokullarına adrese dayalı kayıt işlemi yapılamadığından, e-okul işlemleri açıldığında, çocuklarını özel okul, konservatuvar veya imam hatip ortaokullarına kaydettirmek isteyen velilerin herhangi bir evrak ya da nakil istemeye gerek duyulmaksızın doğrudan bu okullara başvurmaları yeterli olacak. Bu okulların yöneticileri, başvuran velilere gerekli kolaylıkları sağlayarak kayıt ve nakil işlemlerini gerçekleştirecek.

Tüm çocuklar en az bir yıl okul öncesi eğitim almış şekilde ilkokul birinci sınıfa başlamalarını sağlamaya yönelik olarak, öncelikle bir sonraki eğitim ve öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak çocukların okul öncesi eğitim kurumlarına kaydedilmesi sağlanacak. Okulun kayıt bölgesinde bulunan ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak çocukların eğitim talebi karşılandıktan sonra daha küçük yaş grupları için grup açılması yoluna gidilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Narin diyor ki:

  Tamam

  Kızım Hangi okula gidecek

 2. Narin diyor ki:

  Cocuğum Hangi okula gidecek

 3. Orhan diyor ki:

  Eşim 1. Sınıfa kayıt hakkında bilgi almak için okula gittiğinde gerekli evraklar ile birlikte 100 tl para da istemişler.Konu hakkında bilgisi olan varmı. Para istenmesi doğru mu (devlet okulu)

 4. kaanim diyor ki:

  Bizim adres degisikligi yapmamiz gerekiyor çocuğumun ilkokul 1 .ci sinifa baslayacagi yer şimdiki adrese yakin okulda gorunuyor adres değişikliğini yapinca cocugumun okulu da otomstik olarak degisirmi acaba böyle bir durum yaşayan oldumu

  1. Mustafa diyor ki:

   Adres değişikliği yaptığınızda çocuğunuz okulu da otomatik olarak değişiyor.

 5. Melike diyor ki:

  Anne babanın çalıştığı işyerlerının yakınındaki okula gönderebılme durumu gecerliliğini koruyor mu

 6. Emre bayram diyor ki:

  Çocuğumun kaydı eve uzak olan okula çıkıyor Nasıl düzeltebiliriz aynı sitede oturanların kaydı yakın olan okula çıkıyor yardımcı olursanız memnun olurum

  1. volkan diyor ki:

   en yakın bulunduğunuz okula gidip başvuru yaparsanız.size yardımcı olurlar.

 7. Cansu diyor ki:

  yukarıdaki linkten Hangi okula kayıt olduğuna bu linkten bakabilirsiniz. Ben baktım okulu aradım teogtan dolayı yogunluk var 25 Temmuzdan sonra uğrayın dedi.

 8. cigdem diyor ki:

  2010 dogulu agustos rapor zorunlumu hala

 9. cigdem diyor ki:

  2010 agustos dogumlu cocugum ama 1 .sinifa gondermek istemiyorum rapor hala zorunlumu. ve

  1. Burçin diyor ki:

   Evet hala zorunlu almaz iseniz sizi ariyolar zaten rapor almaniz icin ….sorun cikiyor yani

 10. sahranur çelebi diyor ki:

  Hangi orta okula gidebilirim

 11. Aytaç Can diyor ki:

  e devlet e girdiginizde çocuğunuzun okul numarasını görürsünüz.

 12. Erdoğan diyor ki:

  Ben çocuğumu adres dışı yaptırdım bilgileri girdigimde kendi adresim çıkıyo acaba nereye kayıtlı oldu çocuğum bilgisi olan varmi

  1. Sila diyor ki:

   Nasil yaptırdınız bende adres dışı kayıt yaptırmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim

 13. Ayşe diyor ki:

  Sistem açık arkadaşlar bakabilirsiniz

 14. banu diyor ki:

  sistem acılmış görülüyor hangi okul oldugu arkadaslar

 15. hakan diyor ki:

  Sistem nezaman açılacak bilgisi olan

 16. hakan diyor ki:

  5. Sınıflar kayıt için bilgi veren yokmu? ???

  1. Burçin diyor ki:

   Ben simdi baktim yukaridaki ilk mavi linke tiklayip ogrencinin bilgilerini girerseniz hangi okula kayitli oldugunu ogrenebilirsiniz….

 17. özlem diyor ki:

  5.sınıf kayıtları ne zaman acaba

  1. volkan diyor ki:

   önümüzdeki haftada itibaren e okul sistemi üzerinden öğrenci tc kimlik nosunu girerek cocugunuzn hangi okula kayıt yapıldığını görebilirsiniz.yada adresinize en yakın ortaokula gidip öğrencinin adını tc kimlik nosunu söyleyerek o okula kaydı yapılıp yapılmadığını sorabilirsiniz.

 18. volkan diyor ki:

  2016/2017 ilk orta lise 1 sınıflarına hangi okula kayıt yapıldığını görmek için önümüzdeki haftadan itibaren e okul sistemi üzerinden öğrenci tc kimlik nosunu girerek öğrenebilirsiniz.şuan sistem açık olmadığı için tc kimlik okul nosu gb giriş kısmında zaten girilememektedir.bilginize…

  1. Aynur diyor ki:

   Bu sistem ne zaman yapılacak acaba okulun bir üst sokağında oturuyorum ama çocuğum okula alınmıyor sistemin biran önce yapılmasını temenni ediyorum. Birde linke tıkladığımda e okulun sayfası açılıyo ama öğrenebileceğim yer yok birde okul no istiyor. Bu yorumu göz önünde bulundurunuz.

   1. volkan diyor ki:

    Aynur hanım ben milli eğitim müdürlüğünü arayarak bizzat bilgi aldım..önümüzdeki pazartesi den itibaren e okul sistemi üzerinden sistemi açacaklarını.tc kimlik no ile öğrencinizin hngi okula kayıt yapıldığını görebilceksiniz…

 19. Nihanserra diyor ki:

  Geçen seneki sayfa güzeldi. Bu sayfada okul no gereksiz olmuş. Hiç değilse kimlik bilgileri istenseydi. Bu durumda milli eğitime gitmekten başka çare yok okulu öğrenmek için. Acilen duzeltilecegini umuyorum sayfanın

 20. sema diyor ki:

  ortaokula başlıyacak çocugum halen eski bilgiler çıkıyor sisteme giriş yapılmadımıki

 21. Emre diyor ki:

  Artkadaşı vermişsiniz bir link e-okul bilgilendirme sayfasına çıkıyor. Çocuğumun okulunu öğreneceğim hiç bir bölüm yada link yok

 22. Bulent diyor ki:

  cocugum hangı okulda kayıtlı oldugunu ogrenmek ıstıyorum.fakat mebın super otesı beyınsızlerı okula baslamamıs bır cocugun okul numrası olamıyacagını dusunecek kadar akılları olmadıgının kanatıne vardım.burası turkıye

  1. Gökhan Hoca diyor ki:

   Al benden de o kadar!

  2. Sevda diyor ki:

   E Devlet girişi yapıldığında meb kısmında (4 secenek var hangisiydi unuttum simdi) velisi oldugunuz öğrenci bilgisi çıkıyor. Orada devletin verdiği geçici okul numarasi çıkıyor. Yerleştirme aciklandiginda o numarayı kullanacağız. Sadece TC yeterli yazan yerde var.o kadarını bilmiyorum.aciklaninca görürüz.

  3. mustafa diyor ki:

   Meb in beyinsizliginden degilde daha aciklanmadigi icin sayfa aktif degil.okul nosu isteyen bolum okula baslamis cocugun ders bilgilerini kontrol etmek icin.

 23. Bekir diyor ki:

  Çocuğun okul nosunu bilsem zaten hangi okula kayıt olduğunuda bilirim bu sistemi duzeltirmisiniz.

 24. Recep diyor ki:

  E okul sistemi üzerinde e kayıt modülü açılacak,Şu an daha sistem açılmadı,bu sistem açılmadan okullar kayıt alamaz,okullar kaç öğrenci kayıt bölgesinde sayı olarak görebiliyor ama isim olarak göremez,bugün yarına açılması bekleniyor sistemin.

 25. Volkan diyor ki:

  Bu kadar saçma bir sistem olamaz okul numaram. İstiyor çocuk daha okula başlamadı hayret birşey

 26. ilknur diyor ki:

  Okul numarası da nedir ya… İlkokula başlayacak ogrencinin numarası hangi akıl mantığa göre soruluyor ?? Markette manavda mi dağıtılıp satiliyor da biz mi bilmiyoruz…?

 27. abidin diyor ki:

  çocuğumun hangi ilk okula kayıt olduğunu öğrenmek istiyorum. sitenizde aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz yazıyor fakat saçmalık nerde çocuğun okul nosu soruluyor okul nosunu bilsek zaten okulunu biliyor oluruz.

 28. Emel Balsüzen diyor ki:

  Çocuğumu hangi okula kayıt yaptıracağımı göremiyorum, şifre, okul no v.s isteniyor, sisteme girebilmek için ne yapmalıyım?

 29. Seher diyor ki:

  Çocuğumun okulunu öğrenmek istiyorum ama kullanıcı adı diyor sifre diyor ne yazman gerekiyor okisma

  1. Bade diyor ki:

   Evet okul nosu isteniyor Nası girebiliriz acaba bilen varsa cevap verebilir mi

  2. Ramazan diyor ki:

   Orasi ogretmenlerin giris yaptigi yer vbsden girmemiz gerekiyor ama okul numarasi istiyor super beyinsizler

  3. Sevda diyor ki:

   Üstteki kısma yazacaksınız. Sadece öğrenci TC okul no resimdeki numaraları soran yer yani.alt kısım velilere degil

 30. 1 2 3 4
YORUM YAZ