takdirust

Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı 2014 2015

Sponsorlu bağlantılar

Çocuğum hangi okulda kayıtlı ? Çocuğum hangi okula kaydoldu ? 1.sınıf kayıtları ne zaman,hangi okula kayıt yaptıracağız,1.sınıf kayıtları 2014 tarzında soruların cevabı … 2014-2015 eğitim öğretim yılında Mecburi ilköğretim çağına giren, 1 milyon 335 bin 721 çocuğun ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrencinin de ortaokul 5. sınıflara kaydı yapıldı

E Kayıt 2014 1. sınıf kayıtları

2008 doğumlular ve 2009 doğumluların Ocak, Şubat ve Mart ayında doğanların kayıtları sistem tarafından otomatik yapılacak. Bu öğrencilerimizden herhangi bir özrü olanlar sağlık kurulu raporuyla 1 yıl kayıt erteleyebilecekler. hangi okula kayıt yaptıracağız

Önemli Not OKUYUN :  Aşağıdaki linke tıklayarak çocuğunuz T.C kimlik numarasıyla kayıt olduğu okulu öğrenebilirsiniz. Giremeyenler İnternet Explorer tarayıcı kullanın , Chrome ya da Firefox gibi tarayıcılarla öğrenemezsiniz.

2014-2015 İlköğretim hangi okula kayıt yapıldığını öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

Dipnot : E-okul’dan giriş yapamayan veliler, çocuklarının kayıt sonuçlarını en yakın ilkokula giderek sorgulayabilirler. Okul listelerine tıklayarak size en yakın ilkokulu tespit edin. Çocuğunuzun kaydı en yakın ilkokula yapılmış olacaktır.

Size En Yakın Okul İçin Bütün Okulların Listesi İçin Tıklayın

çocuğum hangi okula kayıtlı

e kayıt 2014 1. sınıf kayıtları

1. sınıf kayıtları için gereken belgeler;
1. sınıf kayıtları adrese dayalı olarak yapılcağından öğrencilerden ikametgah kağıdı istenmeyecektir.
Okula sadece nüfus cüzdanı fotokopisi bırakmak yeterli olacaktır.
60- 66 ay arasındaki çocuklarımız ise öğrencileri okula göndermek istediklerine dair veli izin dilekçesi dolduracaklardır.

adrese dayalı okul kayıt sistemi 2014, e kayıt yerleştirme sonuçları,E Kayıt 2014 2015,1.sınıf kayıtları ne zaman,1.sınıf kayıtları 2014,1.sınıf kayıtları 2015,e kayıt 2015 1. sınıf kayıtları

Milli Eğitim Bakanından E-Okul 1. Sınıf Öğrencilerin Kayıtlarına İlişkin Açıklama (2 Temmuz 2014)

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mecburi ilköğretim çağına giren, 1 milyon 335 bin 721 çocuğun ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrencinin de ortaokul 5. sınıflara kaydının yapıldığını bildirdi.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2014-2015 eğitim öğretim yılı için bütün resmi ilkokulların birinci sınıflarına ve bütün resmi ortaokulların beşinci sınıflarına öğrenci kayıtları; öğrencilerin MERNİS bilgileri esas alınarak, ikametgahlarına en uygun okula, herhangi bir başvuru olmaksızın, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapıldı.

Bu yolla, mecburi ilköğretim çağına giren (2008 doğumlulardan geçen yıl kayıt yaptırmayanların tamamı ve 2009 Ocak-Şubat-Mart doğumlular) 1 milyon 335 bin 721 çocuk ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrenci de ortaokul 5. sınıflara kayıt edildi.

Veliler, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr internet adresinde yer alan e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi giriş ekranından çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini öğrenebilecek.

Doğum tarihleri 2009 Nisan-Eylül aylarında bulunan ve dolayısıyla kayıtları veli isteğine bağlı çocuklar da ikametgahlarına en uygun ilkokullara geçici olarak yerleştirildi. Bu yaş grubundaki çocuğunu birinci sınıfa göndermek isteyen velilerin, okula yazılı istekte bulunmaları, okula kesin kayıtları için yeterli olacak.

-Raporlar okul açılınca verilecek

Zorunlu kayıt yaşında olup çeşitli sebeplerle kaydının ertelenmesi istenen veya anasınıfına gönderilecek çocukların velileri, 66, 67, 68 aylık (Ocak-Şubat-Mart 2009 doğumlular) olanlar için okul müdürlüğüne dilekçe verecek, 69, 70 ve 71 aylık (Ekim-Kasım- Aralık 2008 doğumlular) olanlar için ise alacakları raporu okul müdürlüğüne, okullar açılınca teslim edecek.

Aynı şekilde ortaokul 5. sınıflara kayıtlar da MERNİS üzerinden adres uyumlu olarak Bakanlık tarafından gerçekleştirildi. Bu bağlamda ilkokulu tamamlayan bütün öğrencilerin, ortaokul kayıtları ikametgahlarına en uygun resmi ortaokullara yapıldı.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler ile şehit ve muharip gazi çocuklarının kayıtları, velilerinin istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri halinde, 2014-2015 eğitim öğretim yılı başında, istedikleri resmi okula yapılacak.

-Öğrenci sayıları adres güncellemeleri yapıldıkça değişecek

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra görev yeri değişen kamu görevlileri ile ikamet adresi değişen vatandaşların çocuklarının kayıtları, yeni adreslerine uyumlu okullara sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. Okulların aday kayıt ekranlarındaki öğrenci sayıları adres güncellemeleri yapıldıkça değişecek.

Herhangi bir nedenle hiç bir okula kaydı yapılmamış çocukların velileri, öncelikle ilçe nüfus müdürlüğüne giderek adres kontrolü yaptıracak, ardından ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkililerini bilgilendirecek.

Özel okullara, konservatuvarlara ve imam hatip ortaokullarına adrese dayalı kayıt işlemi yapılamadığından, e-okul işlemleri açıldığında, çocuklarını özel okul, konservatuvar veya imam hatip ortaokullarına kaydettirmek isteyen velilerin herhangi bir evrak ya da nakil istemeye gerek duyulmaksızın doğrudan bu okullara başvurmaları yeterli olacak. Bu okulların yöneticileri, başvuran velilere gerekli kolaylıkları sağlayarak kayıt ve nakil işlemlerini gerçekleştirecek.

Tüm çocuklar en az bir yıl okul öncesi eğitim almış şekilde ilkokul birinci sınıfa başlamalarını sağlamaya yönelik olarak, öncelikle bir sonraki eğitim ve öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak çocukların okul öncesi eğitim kurumlarına kaydedilmesi sağlanacak. Okulun kayıt bölgesinde bulunan ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak çocukların eğitim talebi karşılandıktan sonra daha küçük yaş grupları için grup açılması yoluna gidilecek.

Kategori: Serbest Kürsü


175 Yorum Yapılmış.

 1. jeodezi diyor ki:

  Kız kardeşim 5.sınıfa geçti fakat hangi okula gideceğini halen öğrenemedim.vermiş olduğunuz linke tıklıyorum açılmıyor. yardımcı olurmusunuz

 2. Gül diyor ki:

  Ya okul kapandığından beri e-kayıt e-okul hepsine baktık yok. Okullara gidiyoruz yine öğrenemiyoruz. Hadi bekleyelim dedik ağustosun sonuna geldik, tatil bitti. Okulun açılmasına kaç gün kalmış şurda? Hala e-okul bi işe yaramıyor. e-okula giriyorum ”girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunamadı” yazıyor. Hadi belki okul numarası değişmiştir ondan olmuyordur diyorum yok yani o da değil. e-kayıta girmeyi kaç kez denedim. Giriş kodunu t.c kimlik numarasını girdim giriş kodu beyaz ekran oluyor yine girmiyor. Hadi bide okul numaramı öğreneyim bi yerden yine şansımı e-okula deneyeyim dedim. Ama o kadar zeki arkadaşımız var ki hepsi e-okula giriş yaparak öğrenebileceğimizi yazmış. Kardeşim e-okula girmek için zaten okul numarası istiyor. Gerizekalı yaptınız insanları. 15 gün kalmış şurda okulun açılmasına oyalamayın insanları..

 3. funda diyor ki:

  açılmıyor
  güvenlik kodu ve tc kimli nosu gerekiyor
  yzıyom ama hala ve hala açılmıyor bu nedir ya;?;??????????

 4. mediha eyibas diyor ki:

  benim kızın hangi okula kayıt oldu ögrenmek istıyorum 10181666414kimlik no

 5. OLCAY ÇOLAK diyor ki:

  OĞlumun okulunu öğrendim siteye çok teşekkür ederim.Herkese başarılar dilerim.

 6. melike diyor ki:

  çok teşekkürler kardeşimin okulunu öğrendim

 7. mehmet diyor ki:

  okulumu söyledikleri içn saolsunlar

 8. mehmet diyor ki:

  çok teşekürler

 9. Bulut diyor ki:

  İnternet explorer den e okul kayıt sistemine giriş yapınız.Mozilla veya başka br tarayıcıdan girmeyiniz.Orada güvenlik kodu ve öğrenci T.C sini girdiğinizde çocuğuuzun hangi okula kayıt yaptıracağı nüfüstaki adresine göre en yakın okula verilmektedir.Bİr ayrıntıda istemediğiniz bir okulsa veli anne veya babanın iş adresine yakın başka bir okula eylül ayı içerisinde nakil yaptırabilirsiniz.

 10. metin yücel diyor ki:

  arkadaşlar chromeden bakmayın expolerden bakın sıkıntı yok bakamayanlara yardımcı olurum 05392621947

 11. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar internere interner explorer ile bağlanmanız gerekiyor,çok denedim bu şekilde açıldı

  • sude diyor ki:

   arkadaşlar internet explorer la girin gerçekten arkadaş doğru diyo çok denedim sonra arkadaşın yorumunu gördüm internet explorer le girdim açıldı çok sağol ayşe

 12. Ayşe diyor ki:

  Benim kızım Şubat 2010 doğumlu eğer bu sene anaokuluna göndermezsem seneye zorunlu olarak 1. Sınıfa başlayacakmış başına böyle birşey gelen var mı kızım çok küçük daha benim ne yapacağımıI şaşırmış durumdayız

  • TUĞBA diyor ki:

   vereceğiniz bir dilekçe ile okulu 1 yıl erteleyebiliyorsunuz. geçen yıl biz öyle yaptık, eğer sistem değişmediyse.

 13. ensal diyor ki:

  bu sistem yuzunden çocukları okula gitmeyen bir suru aile var

 14. ensal diyor ki:

  benim oğlum 2008 18 aralık doğumlu ben bu sene göndermek istemiyorum çunku sınıflarda buyuk çocuklar oluyo ve kuçuk çocuklar zara göruyo buyuk oğlumda bunun sıkıntısını çok çektim ben bu sisteme karşıyım sınıflar denetlenmiyo rast gele yerleştiriliyo ve çocuklar çok zara göruyo bir işi yapıyorsanız adam gibi yapın böyle şeymi olur benim 5 yaşındaki çocuğum yedi yaşındaki bir çocukla aynı sınıfa gidicek bu berbat bir sistem

 15. ceylan diyor ki:

  merhaba,benim adım ceylan 8.sınıf öğrencisiyim.1 hafta sonra sınava gireceğim.size birkaç sorum olacak.sınavdan sonra tercih yaparken subaylığı yazabilirmiyim?kimse bu konu hakkında bilgi vermiyor.biraz anlatır mısınız. SAYGILARIMLA

 16. kemal diyor ki:

  olmuyoki öfffffff

 17. emel diyor ki:

  kızım 8. sınıfa geçti. okulu ilk 4 oldu. hangi okula kaydettireceğim.
  tc 31087859786

 18. emre kara diyor ki:

  hangi okuldayım

 19. emre kara diyor ki:

  hangi okuldayım göstermiyorki

 20. Yasin Mert diyor ki:

  Arkadaslar Merhaba Ben 8.Sınıfa Geçtim Okulum İlk Okul Oldu Ve Son 1 Senem Var Fakat Hangi Okula Gidicegimi Ögrenemiyorum Herhangi Bir Okul Cıkmıyor Eski Okulumun Müdürüne Gidiyorum Köprünün Alt Tarafında Olanların Yeri Belli Degil Fakat Üst Tarafta Olanlarınki Belli . Ne Yapmam Lazım ? Nasıl Ögrenebilirim .

 21. VOLKANCAN diyor ki:

  KAYITLAR BAŞLADI DİYORLAR AMA BAKIYORUZ BİŞEY CIKMIYOR KIZIMIN ADI HÜSNA NEHİR CAN KAYITLI OLDU YER YEŞİL TEPE MAH.KAYITLI OLDU OKULU SÖYLERMİSİNİZ

 22. elif sare şahin diyor ki:

  hangi okuldayım

 23. Nilgun al diyor ki:

  Merhaba biz yeni mah.isfendiyar sok.umit apt.kaydimiz hangi okula basliyabiliriz

 24. esra diyor ki:

  aynen hiç bişe anlaşılmıyor =D

 25. murat diyor ki:

  ben buluyorum ama hemen kayboluo

 26. kabus diyor ki:

  çocuğumun aynı okulda 5. sınıfa devam etmesini istiyorumama sistemde başka okul çıkmış…acaba bu insanlar masa başında bölgeleri kayıt yaparken çocuk psikolojisini de düşünüyorlar mı?

  • kabus diyor ki:

   ve ben bunun için ne yapabilirim,aynı okulda devam etmesi mümkün mü?

   • Seda diyor ki:

    Bu sene okulları ilkokul ve ortaokul olarak ayırdılar eğer çocuğunuzun devam etmesini istediğiniz okul ilkokul olduysa ortaokul öğrencilerini (5. sınıftan itibaren) başka bir okula veriyorlar durum böyleyse istesenizde çocuğunuzu aynı okula gönderemezsiniz çünkü okulu artık ortaokul değildir.

    Saygılar,

    • kabus diyor ki:

     okulumuz değişmedi yani hem ilkokul hem ortaokul olarak devam ediyor,ayrılmadı,cevapladığınız için teşekkürler…

 27. remise diyor ki:

  yha bu ne biçim b,r sey bee bır sey öğrenemıorz yeter adam akıllı bır sey verın bızde ona gore davranalım ..

 28. yasemin diyor ki:

  ne biçim birşey hiç bir bilgiye ulaşamıyorum

 29. ASLIHAN diyor ki:

  YA TC KİMLİK NUMARASI DİYORLAR GİRDİĞİMİZDE E OKUL ÖĞRETMEN GİRİŞİ ÇIKIYOR. BU NE SAÇMALIKTIR YA ? ARTIK BUNA BİR SON VERİLMELİ BENCE. BÖYLE GİDERLERSE 10 EYLÜLDE KAYITLAR BAŞLAYACAK !

 30. TÜRKAN diyor ki:

  ne zaman açıklancak acaba 10 eylüldemi?milli eğitim bakanlığını bile aradım ama ya açıklansın artık bilelim allah aşkınaaaaa

 31. büşra diyor ki:

  büşra içtenin okul kayıtı nerede

 32. Neslihan Güçlü diyor ki:

  1. sınıf kayıtlarının 29 Temmuz 2013 itibari ile e-kayıt sisteminden görüleceğini duymuştum. Birkaç gün sonra tekrar deneyeceğim bende..

 33. aycan diyor ki:

  bu nasıl bır sıstemdır hıc bır sekılde bılqı tam verılmemıs hanqı sıteye qırılıyorsa farklı sunumlar cıkıyor tc kmlıkle qırebıleceqını soyluyorsunuz ama nedense bı turlu qırılmıyor bunun acıklamasını yaparsanız sevınırım kolaylastırmak yerıne aksıne herseyı daha cok zorlastırıyorsunuz kac qundur uqrasmakdan sınır oldum tenezzul edıpde cevap yazarsanız sevınırım !

 34. ahu diyor ki:

  sorgulama yapabilen var mı? tc ile sorgulama yazıyor ama şifreli ekran geliyor. sorgulamayı nasıl yapacağız?

 35. tüncay efe yumak diyor ki:

  tüncay efe diyorki 26temmuz 2008 hangi okula gide

 36. ahmet diyor ki:

  rahimahatun mahalesi 9079sokak 26b 06

 37. şükran diyor ki:

  merhaba benim çocuğum ortaokula geçti. nereye kayıt olduğunu bilmiyorum. yardımcı olabilir misiniz. teşekkür ederim.

 38. esra diyor ki:

  kullanıcı adı ve şifreyi nereden bulacağız, şifre alacağımız bir alan yok.

  • fatih diyor ki:

   okula başlamasa bile, okul numarasını öğrenmek için e-devlet adresinden giriş yapmanız gerekiyor…

 39. elif diyor ki:

  birnci sınıf kayıtlarını nasıl öğreneceyiz

 40. Harun diyor ki:

  Adrese dayalı okullar çok güzel oldu amaç zengin ve fakir çocuğunun okullarını ayırmaktı ben çocuğumu elazığ selçuklular ilköğretim e gönderiyorum yemin ederim devletin bittiği yer işte müdürü öğretmeni evlere şenlik

 41. seef diyor ki:

  okul no olmadan sorgulama yapamıyoruz bunu nereden ögreneceğiz

 42. raziye diyor ki:

  mrb benim kızımın gideceği okul belli ev adresine göre ama hemen işyerimin bitişiğinde bir okul var kamuda çalışıyorum ve eşimde çalışıyor.çalışan annelerin en yakınındaki okullara kayıt yaptırılabilir ibaresi 2012 yılında geçerliydi bu yıl da geçerlimi bilgisi olan lütfen yazsın

 43. Büşra diyor ki:

  nasıl bakacağımızı birisi açıkça anlatsa?

 44. hatice diyor ki:

  kızım melisa solak orta okula gidecek fakat hangi okula kayıtlı bakamıyorum sistem acılmıyor şifre istiyo
  nasıl yapıyosunuz

 45. hatice diyor ki:

  artık açıklasınlar mayıs ayının ortasına geldik…

  • Dila Birdal diyor ki:

   Merhaba Arkadaşlar ,

   Oğlumun kaydını öğrenmek için verilen linke tıklıyorum .Fakat giriş kodu istiyor.Hala açıklanmadı mı ? Bu konuda bilgisi olan varsa;yazarsa çok memnun olurum .

   Teşekkür ederim

   Dila Birdal

 46. Gülben Hanım diyor ki:

  Arkadaslar sorun yok. Evinizdeki adres hangi okula daha yakınsa ona gideceksiniz. Ama eğerki o okula göndermek istemiyorsanız adres değişiliği yapma için Okul Müdürüyle danışın. Veya hangi okula göndermek isterseniz o okula naklinizi aldırın..

 47. Esra diyor ki:

  Hangi okulda gircem

 48. zeynep diyor ki:

  Cekmekoy hamidiye mah. lkamet ediyorum yeni okul sezonunda oğlumun kaydı hangi okula çıkacak bilmek istiyorum. D.tar 05/28/2008

 49. eylül diyor ki:

  şimdi kızım ve oğlum hangi okula gidecek

 50. eylül diyor ki:

  bana cevap yazan yok mu

 51. yamon diyor ki:

  Hiçbir şey göstermiyorlar.

 52. veli diyor ki:

  ben hangi okulda olduguma baktım hiçbişey gelmedi

 53. ayşegül aydoğmuş diyor ki:

  çocuğum hangi okulda

 54. aylin diyor ki:

  Oğlum zaten bir okula kayıtlı okurken e-okuldan tarandığında ise ayrı bir okulda kayıtlı görünüyor ne yapmalıyım?

 55. eyuphan diyor ki:

  ya bu çocuğun hangi okulda olup olmadığını nerden öğreneceğiz yok böyle saçmalık

 56. yılmaz diyor ki:

  internet explorer için daha detaylı bilgi alabilirmiyim lütfen yardım edin……..

 57. yılmaz diyor ki:

  internet explorer için daha detaylı bilgi alabilirmiyim lütfen yardım edin

 58. sevda diyor ki:

  ya kayıtlar geç yapıla biliyomu

 59. ece diyor ki:

  bence çok doğru 1 şey

 60. mustafa karasu diyor ki:

  20.04.2007 doğumlu çocuğum geçen yıl ana sınıfına kendi isteğimizle okula başladı 2012 öğretim yılında birinci sınıfa mı yakya anasınıfına mı gidecek….

 61. irem uslu diyor ki:

  çok heyecanlıyım okulum için

 62. erdeniz akyar diyor ki:

  çocuğum 6. sınıftan 7. sınıfa geçti, mevcut okuluna devam edecek yoksa okulmu değişecek. Şu anki okulu yahya çavuş i.ö.o değiştimi

 63. elanazli diyor ki:

  ANLADIĞIM KADARIYLA ÇOK BİLİNÇSİZ VELİ VAR
  ÇOCUKLARINIZIN KAYIT OLDUĞU OKULU ÖĞRENMEK İÇİN
  2012-2013 İlköğretim hangi okula kayıt yapıldığını öğrenmek için BÖLÜMÜNÜ TIKLAYINIZ.
  SONRA ÜST TARAFTA YAZAN SAYILARI ALT BOŞLUĞA YAZIN
  ÇOCUĞUNUZUN TC NOSUNU YAZIN VE GİRİŞ TIKLAYINIZ.

  SİSTEM OKUL NOSU SORMUYOR YUKARIDA YAZAN RAKAMLARI YAZMANIZI İSTİYOR.

  • murat diyor ki:

   veliler onu yapıyor zaten bazen sistem açmıyor ve expolerlerdende kaynaklanan hatadan dolayı açmaz hemen bilinçsiz yaptınız milleti…

  • emre diyor ki:

   elenazli orta okula geçen değil ilk okula geçenlerinki çıkıyor çünkü e okula kayıtlı olduğunuz için sistem açılmıyor yazısı çıkıyor.

  • zeynep diyor ki:

   bence cahilligimiz hususunda yaniliyorsuz. Biz o bahsettigiz işlemleri yaptık ama netice alamadık.

  • anlayana sivri sinek saz diyor ki:

   yönlendirdiği sistem öğretmenlerin kullandığı sistem anlamadan uygulamadan hemen insanları bilinçsiz yaptınız.Zaten bu dünyada bir tek siz bilinçlisiniz.Bu sistem daha devletin sitesinde uygulamaya geçmedi burda olması zaten mümkün değil şuanda.

 64. sadık kalay diyor ki:

  giriş kodu nu nasıl nereden alacagız

 65. oğuzcan diyor ki:

  oğuzcan ağdemir hangi okula kayıtlı gemlik/bursa

 66. elif diyor ki:

  hangi okula gideceğim

 67. ebru diyor ki:

  eda alşimşek hangi okula gidecek

 68. hüseyin gövher diyor ki:

  12053237968 tc no hangi okula kayıtlı

 69. hüseyin gövher diyor ki:

  hüseyin gövher hangi okula kayıtlı

 70. derya diyor ki:

  okul müdürü kayıt için bağış adı altında 300 tl istiyor ne yapabilirim

 71. gulinna diyor ki:

  içine edilir bu sistemin :)

 72. derya diyor ki:

  Benim çocuğum 1.sınıfa düştü gerçekten komedi ya okulda çocukları kim tuvalete götürcek kim yardımcı olucak bu çocuklara öğretmenler ne yapacak bir sınıfta 40-45 kişi var hangi biriyle ilgilenecek bide 7 yaş grubuyla 5,5 yaş grubunu ayırmak okul müdürüne bırakılmış bu kdr saçmalık olur mu ya müdür nasıl ayırlasın yeterli sınıf mı var okul mu var önce alt yapısını kur sonra böyle bişey yap bu nasıl bir saçmalıktır ya…sinir oldum bu yüzden bunuda halka bıraksaydı ya kabul edilmiyeceğini biliyordu çünkü çakallar sürüsü….

 73. zeynepce diyor ki:

  İNTERNET EXPLORER DAN DENİCEKSİNİZ ARKADAŞLAR TARAYICINIZI DEĞİŞTİRİN .

 74. ümit diyor ki:

  arkadaşlar ınternet explorer dan girin deneyin ordan açılıyo

 75. enes diyor ki:

  girmiyo yanasıl bi sistem

 76. hasan diyor ki:

  arkadaşlar ınternet explorer dan girin deneyin ordan açılıyo

 77. mehtap diyor ki:

  bunların neye cevabı varki buna olsun Allahaşkına ya bindik bir alamete gidiyoruz belli olmayan yere töbe töbe

 78. nurdan diyor ki:

  ben çocugum hangi okula gidecegini öğrendim fakat o okula göndermek istemiyorum evime daha yakın okul oldugu halde sistem atamış değiştirme imkanım varmı lütfen bana bu konu da yardımcı olurmusunuz.sistem çıktı fakat bunun maddi manevi sorumlulukları var ben servise vermek zorundayım rica ediyorum gereğini yaparmısınız

 79. yavuz diyor ki:

  tc kimlik numarasını yazıyorum girmiyor siteye bakamadım hala…yapabilen varmı

  • çılgın baba diyor ki:

   bende iki günden beri deniyorum,siteye girilmiyor,
   bu adamların hazırladığı siteden ne beklenir ki,
   çocuklarımızı da emanet edeceğimiz sistem de bozuk bunların yaptığı da,

 80. elvan gür diyor ki:

  benım oglum istanbul soganlık medine tayfur okulunda ana okulunu okudu yıne orayamı gıdecek bılgı verırmısınız

 81. mustafa diyor ki:

  sisteme giremiyorum sistemde bir arıza mı var bilgisi olan bi arkadas varsa yardımcı olsunn kac aydır denıyorum sonuc alamadım nasıl bi sitem anlamadım lutfen yardımcı olun

 82. sedat diyor ki:

  bu ne saçmalık arkadaş birinci sınıfa yeni kaydı olacak çocuktan bile okul nosu soruyorlar hangi akla hizmet bu bilen varsa açıklasında bizde bilelim herkes şikayetci bu durumdan bu ne yaa.

 83. ibrahim diyor ki:

  bu sistemi getireninnn

 84. korkmaz diyor ki:

  böyle sistem mi olurmuş okul numarasını bilsek zaten hangi okula gitceginide bilirdik. kardeşim daha okula gitcek yaşta değil zaten okukla gitcek yaşa gelse biz gonderirdik ayrıca bende 4+4+4 yasasına göre hangi okula gitceğim belli değil arkadaşlarımızda ayrılacağız madem insanları rahatsız eden bi yasa çıkardınız bari işlerini aksatmayın da adam gibi bir şekilde okulları açıklayın

 85. gülşen diyor ki:

  selam bana yardım edinin lütfen ben eşimden ayrıldım bir oğlum var oğlum yanımda ben bakıyorum ama velayeti babasında ve oğlumu yanımda okutmak istiyorum yani başka yerde bunun icin ne yapmam gerekiyor acel cvp bekliyorum lütfen

  • ahmet diyor ki:

   gülşen hanım sizin sorununuz avukatlık sorun bir avukata danışırsanız daha anlamlı sonuç alırsınız saygılar sunarım

 86. bayram diyor ki:

  1. sınıf kaytları henüz belli olmadı. okul nosunu sormaz merak etmeyin..
  tc ile sorgulama yapılmıştı geçen yıl. 1 haziranda okullar belli omuştu.
  bu yıl 23 temmuzdan sonra diyorlar. belli olunca bütün haber siteleri duyurur zaten..

 87. mehmet diyor ki:

  burada okul nosu var okula başlamayan bir çocuğun okul nosu olurmu

 88. sedat diyor ki:

  Bu sistemi getiren beyinler, size sesleniyorum… çocuğunuz hangi okula gidecek sistemden bakın diyorsunuz. pekala soruyorum , okula başlamamış olan çocuğun okul numarası olurmu?

 89. bir veli diyor ki:

  1. sınıfa baslayacak cocugun daha okul numarasımı olur ne sacma bır uygulama bu boyle.benım yavrum 1.sınıfa baslayacak bana bı okul numöarası olmadan nasıl gırılır soylermısınız.sızın yapacagınız sısteme ben…

 90. tugba efe diyor ki:

  okul nosu ne demek oluyor ne kadar saçma bi düzen oldu :(

  • leyla diyor ki:

   Size katılıyorum , kaydı olmayan çocuğun okul nosu nasıl olsun … Çocuklarımız bu sistemle nasıl okuyacaklar şüpheliyim… :(((

 91. meltem diyor ki:

  Okullar açılınca 7.sınıfa başlıcam ama okulumun nerde olduğunu bilmiyorumm lütfen bilgi verirmisiniz?

 92. NURSEN diyor ki:

  E KAYIT HATA VERİYOR.OĞLUMU HANGİ OKULA KAYIT OLDUĞUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM.HİÇBİRŞEY NET DEĞİL,BU BELİRSİZLİKLE NE ZAMAN VE NASIL KAYIT YAPTIRIP ÇOCUK OKUTABİLİCEZ BİLEMİYORUM.BİRİLERİ ARTIK BU KONULARLA İLGİLENSİN.

 93. neslihan diyor ki:

  çocuğu en iyi tanıyan bir annedir.ben her anne gibi çocuğum için en iyisini isterim.yaşını yeterli bulsam kanunu gerek duymadan okula kendim yollarım.ama yeterli değil.bu çocuklar 7 yaşlarla aynı sınıftamı olacak onlara abi ablamı diyecek?nasıl arkadaş olabilir? tuvalete birimi götürecek.kreşteki gibi birisi bütün gün gözlemliyecek mi.çocuğumun başına bişey gelirse bunun sorumlusu kim olacak

 94. ismail yılmaz diyor ki:

  çocugum hanki okula gitcek birinci sınıfa okulu neresi

 95. ayşe diyor ki:

  benim çocuğumda oyun çağında ben kesinlikle gitmesini istemiyorum sistem baştan bozuk öğretmenler ne yapacağını bilmiyor hangi okula kayıt yapılıyor bilmiyoruz aslında hata bizlerde birileri istiyor diye çocuklarımızı belirsizliğin içine sürüklüyoruz yanlışmı düşünüyorum bilemem ama toplumca birlikte hareket etsek erken yaşta 1. sınıfa göndermesek cezası ne olabilirki ne istiyorlarsa yapmak zorunda kalıyoruz neden kimse bize sormuyor bütün partiler oturup uyudukları yerden bizi yönetiyolar da sesimiz çıkmıyor

  • neslihan diyor ki:

   çok haklısınız ayşe hanım

  • sibel diyor ki:

   çocugunuzu gönderdinizmi çok merak ediyorum Bu yıl benim çocukta 67 aylık olucak ve ben hiç göndermek istemiyorum,
   ceza falanda uygulamamışlar arkadaşa hiç birşey gelmemiş çocugunu göndermedi raporda almadı lütfen cvp verirseniz.

 96. fatoş diyor ki:

  ya artık bu kadar soruya biri cvp versin kardeşim okula gidemick bu gidişle bu ne dir ya.herşeyi berbat ettilir bi bu eksikti :@

 97. sevim kurt diyor ki:

  cocugumun hangı okula gidecegini ögrenmek istiyorum

 98. ruki diyor ki:

  kardeşim okul numarasını bilsek hangi okula kayıt ettireceğimizi sormazdık herhalde çok saçma bir sistem

 99. tAyfUn yAlçIn diyor ki:

  kardesmın hangı okula gıdecenı orene bılırmıyım

 100. tAyfUn yAlçIn diyor ki:

  ya zeten bu devlet ıyıce sacmaladı kardesımın hangı okula gıdecenı orenmek ıstıyorum

 101. hakan diyor ki:

  ARTIK ŞU EĞİTİMDEN BARİ ELLERİNİ ÇEKSELER BAKAN DİYE KOLTUĞA OTURTUKLARI ADAMA BAK BURALARDA NEDEN SÜRÜNDÜĞÜMÜZÜ ANLAYIN

 102. zeynep diyor ki:

  ne kadar saçma oldu bu iş ya zaten çocoğum daha oyun çocuğu olması yetmezmiş gibi bide hangi okula gidecegini bilmiyoruz artık şu belirsizlik kalksında bizde ne yapılması gerekiyorsa başlarız en azından bilelim

 103. sinan diyor ki:

  zaten sistem alt üst olmuş muhtar a gittik bilmiyor okulla gittik bilmiyor e-okulda 1hafta 10 gündiye bir acıklama var oda 14 gün önce yapılmış bu meclis tatilde milli eytim bakanıda mı tatilde? tanıdıgım ögretmenler bile hangi okulda calışcaklarını bilmiyor nasıl iş bu?

  • nil diyor ki:

   hiç uğraşmayın bu sistemle ancak okulun ilk günü çocuğunuzun hangi okula kaydedildiğini öğreneceksiniz. çocuğu kolundan tutup mahalle okullarında tura çıkacaksınız. artık kaderinde hngisi varsa…

   • Seda diyor ki:

    Yani bilip bilmeden yazıyorsunuz bunları. Orada ki linke tıklayıp giriş kodunu ve T.C numarasını yazıyorsunuz. Sonuç da orada çıkıyor. Bu o kadar zor mu yani.

    • YsnSzr diyor ki:

     yukardaki numarayı yazdık diyelim kullanıcı adı ve şifre bölümü geliyor oraya ne gireceğiz onu da söyleyin iyice açıklayın o kadar zor mu biz de bakalım.

 104. bilgen diyor ki:

  e kayıt diye bi sistem attılar ortaya çalışmıyor,1. sınıfa başlıyacak çocuktan okul nosu istiyor.umarım çocuklarımız başarısız bi sistemin kurbanı olmaz

  • hakan diyor ki:

   ancak bu kadar saçmalanırdı zaten. ne yapacağımız belli değil. b.iz okulu öğrenelim diyoruz onlar okul no soruyorlar.

  • scorpio diyor ki:

   tebrikler çok güzel konuya deginmişsiniz çocuk yeni başlayacak ama saçmalık bu okul no gir diyor ne alaka yaa gerçekten sizi tebrik etmek isterim

 105. iremnur yılmaz diyor ki:

  çocuğum hangi okula gideceğini öğrenmek istiyorum

 106. cengiz diyor ki:

  e okula kayıt oldum

 107. haydar diyor ki:

  yarın hepiniz yanıma gelin özellikel kızlar!

 108. nevın diyor ki:

  çocukların hangi okula gideceğini e okulun neresinde yazıyor

 109. ebru yalçın diyor ki:

  9 tane çocuğum var hangisini okula yazdıracamya bir hayırlı benim çocukları okutsun

 110. özlem diyor ki:

  Oğlum ECA Elginkan İlköğretim okulunda okuyordu fakat adresim Altay çeşme Mah. Neslihan SOk. No:4 Oğlum Hangi Ortaokula gidecek

 111. eyüp karabaş diyor ki:

  aydınlıyolu cad.47 no da oturuyorum…. ist pendik çocugumun hangi okula gidecegini ögrenmek istiyorum

 112. eyüp karabaş diyor ki:

  aydınlı yolu 47 no oturuyorum ist pendik

 113. eyüp karabaş diyor ki:

  çocugumun hangi okula gidecegini ögrenmek istiyorum

 114. murat diyor ki:

  kayıtlar ne zaman açıklanacak yeter artık bu belirsizlik.ya kayıtlı olduğu okulu istemezde başka bi okul istersek o zaman ne olucak.

 115. BURAK MEMİŞ diyor ki:

  hasan memiş oğlumun hangi okula gideceğini öğrenmek istiyorum

 116. BURAK MEMİŞ diyor ki:

  HASAN MEMİŞ
  OĞLUMUN HANGİ OKULA GİDECEĞİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM

 117. Emre Özçelik diyor ki:

  yaaaaa 1.sınıfa başlıyıcak bizden e okula girerken okul no istiyorlar o okul numarasının olduğu bölme ne yazıcazzzzzzzz

 118. elif diyor ki:

  oğlum hangi okula gidecek,kayıtlar nezaman belli olacak

 119. recep diyor ki:

  Okullardaki Sistemi karmaşık bir hale getirdikleri yetmezmiş gibi, e kayıt sisteminde de karmaşıklık ve belirsizlik devam etmekte. Çocuğumun hangi okula kayıtlı olduğunu ne zaman öğreneceğim. Okullar açıldığında öğreneceğim kesin de, ben haziran ayından berri hangi okula gideceğini öğrenip , ona göre hareket etmek istiyorum.

 120. kadir mert meriç diyor ki:

  mahallemizdeki okula gittik eokul dan öğrenin dedilereokul dan hiç bir şey öğrenemiyoruz kardeşimin hhani okula kayıtlı olduğunu nasıl öğreneceğiz

 121. yeliz aslan diyor ki:

  eokul kayıt hata diyor.ve benim kızım 66 ay4gün oldugu için ilkokula başlamak zorunda oyun çoçugu okula gidecek ya çok komik şimdiden hayatın zorlugunu cekecek gelecek için böyle çoçukmu büyür.ne zaman kayıtlar başlar cevaplarmısınız

 122. serkan korkut diyor ki:

  ayıptır.şu belirsizliği kaldırın ortadan.yada yapamayacağınız işlere bulaşmayın.

 123. leyla diyor ki:

  e okul sıstemıne gırdıgıde sankı cocuk okula kayıt olduda ogrencı no soruyor ne kadar sacma adam gıbı bır sey yapsalar

 124. ali diyor ki:

  e okul eylül de açılır mı? acaba eylüle kadar bekleyelim mi ? yeter ya ne zaman girsem ata diyor

 125. ali diyor ki:

  şu belirsizliği bitirin artık

 126. ceren diyor ki:

  Lise kayıtlar ne zaman başlyacak

 127. balcasu diyor ki:

  kardeşimin hangi okula gireceğini öğrenmek istiyorum ama e-okul sayfasına ulaşamıyorum

 128. aleyna diyor ki:

  e okul neden açılmıyor

 129. atu diyor ki:

  yeter artık.ne zaman açıklanacak bu okul!zaten stresliyiz.2 çocuğun biri Hanya’da biri Konya’da…. Bakana sesleniyorum.Çocuklarımı okula bırakma ve almaya nasıl yetişeceğim tek başıma.Servise vermek zorunda mı kalacağım.

 130. melike aytar diyor ki:

  kardeşim hangi okula gidecek merak ediyorum

 131. melike diyor ki:

  kardeşimi okula yazdırmak istiyorum ancak girdiğim anda hata diyor ne zaman yazdırabilirim

 132. sinem diyor ki:

  kardesimin hangi okula gidecegini ögrenmek istiyorum…

 133. ramazan satılmış diyor ki:

  çocugumun hangi okula gidecegini ögrenmek istiyorum


ÖSYM 2012-2013 |

sitemap vikipedi, wikipedia