Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı 2016 2017

Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı 2016 2017
 • 15.04.2016

1.sınıf kayıtları ne zaman hangi okula kayıt yaptıracağız 2016-2017 eğitim öğretim yılında Mecburi ilköğretim çağına giren, 1 milyon 335 bin 721 çocuğun ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrencinin de ortaokul 5. sınıflara kaydı yapıldı

E Kayıt 2016 1. sınıf kayıtları

2010 doğumlular ve 2011 doğumluların Ocak, Şubat ve Mart ayında doğanların kayıtları sistem tarafından otomatik yapılacak. Bu öğrencilerimizden herhangi bir özrü olanlar sağlık kurulu raporuyla 1 yıl kayıt erteleyebilecekler. Çocuğum hangi okula kayıtlı yaptıracağız

Önemli Not OKUYUN :  Aşağıdaki linke tıklayarak çocuğunuz T.C kimlik numarasıyla kayıt olduğu okulu öğrenebilirsiniz. Giremeyenler İnternet Explorer tarayıcı kullanın , Chrome ya da Firefox gibi tarayıcılarla öğrenemezsiniz.

2016-2017 İlköğretim hangi okula kayıt yapıldığını öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

Dipnot : E-okul’dan giriş yapamayan veliler, çocuklarının kayıt sonuçlarını en yakın ilkokula giderek sorgulayabilirler. Okul listelerine tıklayarak size en yakın ilkokulu tespit edin. Çocuğunuzun kaydı en yakın ilkokula yapılmış olacaktır. Çocuğum hangi okulda kayıtlı ?

Size En Yakın Okul İçin Bütün Okulların Listesi İçin Tıklayın

çocuğum hangi okula kayıtlı

e kayıt 2016 1. sınıf kayıtları

1. sınıf kayıtları için gereken belgeler;
1. sınıf kayıtları adrese dayalı olarak yapılcağından öğrencilerden ikametgah kağıdı istenmeyecektir.
Okula sadece nüfus cüzdanı fotokopisi bırakmak yeterli olacaktır.
60- 66 ay arasındaki çocuklarımız ise öğrencileri okula göndermek istediklerine dair veli izin dilekçesi dolduracaklardır.

Milli Eğitim Bakanından E-Okul 1. Sınıf Öğrencilerin Kayıtlarına İlişkin Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mecburi ilköğretim çağına giren, 1 milyon 335 bin 721 çocuğun ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrencinin de ortaokul 5. sınıflara kaydının yapıldığını bildirdi.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2016-2017 eğitim öğretim yılı için bütün resmi ilkokulların birinci sınıflarına ve bütün resmi ortaokulların beşinci sınıflarına öğrenci kayıtları; öğrencilerin MERNİS bilgileri esas alınarak, ikametgahlarına en uygun okula, herhangi bir başvuru olmaksızın, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapıldı.

Bu yolla, mecburi ilköğretim çağına giren (2009 doğumlulardan geçen yıl kayıt yaptırmayanların tamamı ve 2011 Ocak-Şubat-Mart doğumlular) 1 milyon 335 bin 721 çocuk ilkokul 1. sınıflara; 1 milyon 217 bin 737 öğrenci de ortaokul 5. sınıflara kayıt edildi.

Veliler, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr internet adresinde yer alan e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi giriş ekranından çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini öğrenebilecek.

Doğum tarihleri 2011 Nisan-Eylül aylarında bulunan ve dolayısıyla kayıtları veli isteğine bağlı çocuklar da ikametgahlarına en uygun ilkokullara geçici olarak yerleştirildi. Bu yaş grubundaki çocuğunu birinci sınıfa göndermek isteyen velilerin, okula yazılı istekte bulunmaları, okula kesin kayıtları için yeterli olacak.

-Raporlar okul açılınca verilecek

Zorunlu kayıt yaşında olup çeşitli sebeplerle kaydının ertelenmesi istenen veya anasınıfına gönderilecek çocukların velileri, 66, 67, 68 aylık (Ocak-Şubat-Mart 2011 doğumlular) olanlar için okul müdürlüğüne dilekçe verecek, 69, 70 ve 71 aylık (Ekim-Kasım- Aralık 2010 doğumlular) olanlar için ise alacakları raporu okul müdürlüğüne, okullar açılınca teslim edecek.

Aynı şekilde ortaokul 5. sınıflara kayıtlar da MERNİS üzerinden adres uyumlu olarak Bakanlık tarafından gerçekleştirildi. Bu bağlamda ilkokulu tamamlayan bütün öğrencilerin, ortaokul kayıtları ikametgahlarına en uygun resmi ortaokullara yapıldı.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler ile şehit ve muharip gazi çocuklarının kayıtları, velilerinin istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri halinde, 2016-2017 eğitim öğretim yılı başında, istedikleri resmi okula yapılacak.

-Öğrenci sayıları adres güncellemeleri yapıldıkça değişecek

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra görev yeri değişen kamu görevlileri ile ikamet adresi değişen vatandaşların çocuklarının kayıtları, yeni adreslerine uyumlu okullara sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. Okulların aday kayıt ekranlarındaki öğrenci sayıları adres güncellemeleri yapıldıkça değişecek.

Herhangi bir nedenle hiç bir okula kaydı yapılmamış çocukların velileri, öncelikle ilçe nüfus müdürlüğüne giderek adres kontrolü yaptıracak, ardından ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkililerini bilgilendirecek.

Özel okullara, konservatuvarlara ve imam hatip ortaokullarına adrese dayalı kayıt işlemi yapılamadığından, e-okul işlemleri açıldığında, çocuklarını özel okul, konservatuvar veya imam hatip ortaokullarına kaydettirmek isteyen velilerin herhangi bir evrak ya da nakil istemeye gerek duyulmaksızın doğrudan bu okullara başvurmaları yeterli olacak. Bu okulların yöneticileri, başvuran velilere gerekli kolaylıkları sağlayarak kayıt ve nakil işlemlerini gerçekleştirecek.

Tüm çocuklar en az bir yıl okul öncesi eğitim almış şekilde ilkokul birinci sınıfa başlamalarını sağlamaya yönelik olarak, öncelikle bir sonraki eğitim ve öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak çocukların okul öncesi eğitim kurumlarına kaydedilmesi sağlanacak. Okulun kayıt bölgesinde bulunan ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılında zorunlu eğitime başlayacak çocukların eğitim talebi karşılandıktan sonra daha küçük yaş grupları için grup açılması yoluna gidilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. vatandaş memet diyor ki:

  azınıza tüküreyim ilkokula kayıt yapılıp yapılmadığını sorgulamak istediğimde öğtenci no boş bırakmayınız diyo eygerizekalılar ilk kez. ilk ilk kelimesi size bişey ifade ediyomu ey gravatlı godoşlar.

 2. Nihanserra diyor ki:

  Merhaba değerli öğretmenlerim. Kızım bu sene ilkokula başlayacak. Kocaeli Gebze’de Esrefbey ilkokulu ve Gebze Eğitim Vakfı ilkokulu arasında kararsız kaldım. Bu okullar hakkında bilgi sahibi olup yardimci olmak isteyen birini nasıl bulurum acaba? Yeni Konu olarak açmayı beceremedim. Nazik anlayış ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

 3. mahallemin okulu uzak diğer mahallenin okulu yakın o diğer mahallenin okuluna göndermek istiyorum. ne yapabilirim diyor ki:

  Benim mahallenin okulu ban bana uzak. Bana yakın okula çocuğumu nasıl aldırabilirim. İlkokul birinci sınıf öğrencisi

 4. rahmi diyor ki:

  Koskoca Bilişim Bakanı, bi bulut varmış bişiler yüklüyolarmış.. başkaları da yüklenenleri görüp alabiliyorlarmış diye konuşuyorsa 2015 Türkiye’sinde milli eğitim bakanlığının sitesi de ancak bu kadar acemice ve basitçe olabilirdi pess diyorum… buraya yazan arkadaşlar boşa yazmayın çünkü buraya bakıp insanlara cevap vermekle görevli kişi kimin amca oğlusuysa önce bilgisayar kullanmayı öğrenmesi gerek bekleyin bikaç ay daha belki cevaplarımızı yanıtlamayı öğrenir!!!!!

 5. Cennet diyor ki:

  e-Okul’da kayıtlı öğrenci sorgulanamaz.

  Diyor ne demek öğrenebilirmiyim

  ( ortaokula geçtim )

  1. buse diyor ki:

   yani hangi okula kayıt olduysan hala kayıtlısın demek

 6. abdurrahman ölker diyor ki:

  hangi liseye düştügümü nasıl ögrenebilirim hangi okula düştüm

 7. arif diyor ki:

  kayıt yerimi nasıl bulacam yardım edermisiniz ?

 8. arda diyor ki:

  off hangi okula kayıdım çıktı bulamadım

 9. ömer faruk diyor ki:

  valla ben buldum mavi yere tıklayın

 10. emine diyor ki:

  ya benin oğlum 2009 kasım ayı ama çocuğumun kaydı yok.yası uygun ama milli eğitim niye böyle yapıyor anlamıyorum.oyuncak yaptılar eğitimi.çocuğum okula gitsin diye dilekçe veriyorum.milli eğitime yazıklar olsu

 11. osman diyor ki:

  Çocuğumu kaydın çıktı ğı yerl değil. Başka bir okula kayıt yaptırmak için ne yapmalıyım.

  1. ömer faruk diyor ki:

   nüfüs müdürlüğüne gidip adres değişikliği yap. ama adresi o okula uyan bir kişiyle

 12. NEVROZ UYSAL diyor ki:

  E OKULA GİRMEK İSTİYORUM

 13. cilem diyor ki:

  Kizimin okulunu ogrenmek istiyorum babası kaçırıyor kizimi 1.sinifa kayitli olmasi gerekiyor ama sonuc cikmiyor ne yapabilirim .. ????

 14. jeodezi diyor ki:

  Kız kardeşim 5.sınıfa geçti fakat hangi okula gideceğini halen öğrenemedim.vermiş olduğunuz linke tıklıyorum açılmıyor. yardımcı olurmusunuz

 15. Gül diyor ki:

  Ya okul kapandığından beri e-kayıt e-okul hepsine baktık yok. Okullara gidiyoruz yine öğrenemiyoruz. Hadi bekleyelim dedik ağustosun sonuna geldik, tatil bitti. Okulun açılmasına kaç gün kalmış şurda? Hala e-okul bi işe yaramıyor. e-okula giriyorum ”girdiğiniz bilgilere ait öğrenci bulunamadı” yazıyor. Hadi belki okul numarası değişmiştir ondan olmuyordur diyorum yok yani o da değil. e-kayıta girmeyi kaç kez denedim. Giriş kodunu t.c kimlik numarasını girdim giriş kodu beyaz ekran oluyor yine girmiyor. Hadi bide okul numaramı öğreneyim bi yerden yine şansımı e-okula deneyeyim dedim. Ama o kadar zeki arkadaşımız var ki hepsi e-okula giriş yaparak öğrenebileceğimizi yazmış. Kardeşim e-okula girmek için zaten okul numarası istiyor. Gerizekalı yaptınız insanları. 15 gün kalmış şurda okulun açılmasına oyalamayın insanları..

  1. ayse diyor ki:

   ayn gül hanım sıze katılıyorum

 16. funda diyor ki:

  açılmıyor
  güvenlik kodu ve tc kimli nosu gerekiyor
  yzıyom ama hala ve hala açılmıyor bu nedir ya;?;??????????

 17. mediha eyibas diyor ki:

  benim kızın hangi okula kayıt oldu ögrenmek istıyorum 10181666414kimlik no

 18. OLCAY ÇOLAK diyor ki:

  OĞlumun okulunu öğrendim siteye çok teşekkür ederim.Herkese başarılar dilerim.

  1. Yönetici diyor ki:

   Saolun

 19. melike diyor ki:

  çok teşekkürler kardeşimin okulunu öğrendim

  1. mehmetesen diyor ki:

   tesekürlet

 20. mehmet diyor ki:

  okulumu söyledikleri içn saolsunlar

 21. mehmet diyor ki:

  çok teşekürler

 22. Bulut diyor ki:

  İnternet explorer den e okul kayıt sistemine giriş yapınız.Mozilla veya başka br tarayıcıdan girmeyiniz.Orada güvenlik kodu ve öğrenci T.C sini girdiğinizde çocuğuuzun hangi okula kayıt yaptıracağı nüfüstaki adresine göre en yakın okula verilmektedir.Bİr ayrıntıda istemediğiniz bir okulsa veli anne veya babanın iş adresine yakın başka bir okula eylül ayı içerisinde nakil yaptırabilirsiniz.

 23. metin yücel diyor ki:

  arkadaşlar chromeden bakmayın expolerden bakın sıkıntı yok bakamayanlara yardımcı olurum 05392621947

 24. ayşe diyor ki:

  arkadaşlar internere interner explorer ile bağlanmanız gerekiyor,çok denedim bu şekilde açıldı

  1. sude diyor ki:

   arkadaşlar internet explorer la girin gerçekten arkadaş doğru diyo çok denedim sonra arkadaşın yorumunu gördüm internet explorer le girdim açıldı çok sağol ayşe

 25. Ayşe diyor ki:

  Benim kızım Şubat 2010 doğumlu eğer bu sene anaokuluna göndermezsem seneye zorunlu olarak 1. Sınıfa başlayacakmış başına böyle birşey gelen var mı kızım çok küçük daha benim ne yapacağımıI şaşırmış durumdayız

  1. TUĞBA diyor ki:

   vereceğiniz bir dilekçe ile okulu 1 yıl erteleyebiliyorsunuz. geçen yıl biz öyle yaptık, eğer sistem değişmediyse.

 26. ensal diyor ki:

  bu sistem yuzunden çocukları okula gitmeyen bir suru aile var

 27. ensal diyor ki:

  benim oğlum 2008 18 aralık doğumlu ben bu sene göndermek istemiyorum çunku sınıflarda buyuk çocuklar oluyo ve kuçuk çocuklar zara göruyo buyuk oğlumda bunun sıkıntısını çok çektim ben bu sisteme karşıyım sınıflar denetlenmiyo rast gele yerleştiriliyo ve çocuklar çok zara göruyo bir işi yapıyorsanız adam gibi yapın böyle şeymi olur benim 5 yaşındaki çocuğum yedi yaşındaki bir çocukla aynı sınıfa gidicek bu berbat bir sistem

 28. ceylan diyor ki:

  merhaba,benim adım ceylan 8.sınıf öğrencisiyim.1 hafta sonra sınava gireceğim.size birkaç sorum olacak.sınavdan sonra tercih yaparken subaylığı yazabilirmiyim?kimse bu konu hakkında bilgi vermiyor.biraz anlatır mısınız. SAYGILARIMLA

 29. kemal diyor ki:

  olmuyoki öfffffff

 30. emel diyor ki:

  kızım 8. sınıfa geçti. okulu ilk 4 oldu. hangi okula kaydettireceğim.
  tc 31087859786

 31. emre kara diyor ki:

  hangi okuldayım

 32. emre kara diyor ki:

  hangi okuldayım göstermiyorki

 33. Yasin Mert diyor ki:

  Arkadaslar Merhaba Ben 8.Sınıfa Geçtim Okulum İlk Okul Oldu Ve Son 1 Senem Var Fakat Hangi Okula Gidicegimi Ögrenemiyorum Herhangi Bir Okul Cıkmıyor Eski Okulumun Müdürüne Gidiyorum Köprünün Alt Tarafında Olanların Yeri Belli Degil Fakat Üst Tarafta Olanlarınki Belli . Ne Yapmam Lazım ? Nasıl Ögrenebilirim .

 34. VOLKANCAN diyor ki:

  KAYITLAR BAŞLADI DİYORLAR AMA BAKIYORUZ BİŞEY CIKMIYOR KIZIMIN ADI HÜSNA NEHİR CAN KAYITLI OLDU YER YEŞİL TEPE MAH.KAYITLI OLDU OKULU SÖYLERMİSİNİZ

 35. elif sare şahin diyor ki:

  hangi okuldayım

  1. hasret subaşı diyor ki:

   hangi okuldayım

 36. Nilgun al diyor ki:

  Merhaba biz yeni mah.isfendiyar sok.umit apt.kaydimiz hangi okula basliyabiliriz

 37. esra diyor ki:

  aynen hiç bişe anlaşılmıyor =D

 38. murat diyor ki:

  ben buluyorum ama hemen kayboluo

 39. kabus diyor ki:

  çocuğumun aynı okulda 5. sınıfa devam etmesini istiyorumama sistemde başka okul çıkmış…acaba bu insanlar masa başında bölgeleri kayıt yaparken çocuk psikolojisini de düşünüyorlar mı?

  1. kabus diyor ki:

   ve ben bunun için ne yapabilirim,aynı okulda devam etmesi mümkün mü?

   1. Seda diyor ki:

    Bu sene okulları ilkokul ve ortaokul olarak ayırdılar eğer çocuğunuzun devam etmesini istediğiniz okul ilkokul olduysa ortaokul öğrencilerini (5. sınıftan itibaren) başka bir okula veriyorlar durum böyleyse istesenizde çocuğunuzu aynı okula gönderemezsiniz çünkü okulu artık ortaokul değildir.

    Saygılar,

    1. kabus diyor ki:

     okulumuz değişmedi yani hem ilkokul hem ortaokul olarak devam ediyor,ayrılmadı,cevapladığınız için teşekkürler…

 40. remise diyor ki:

  yha bu ne biçim b,r sey bee bır sey öğrenemıorz yeter adam akıllı bır sey verın bızde ona gore davranalım ..

  1. cemal diyor ki:

   İNTERNET EXPLORER diyor yukarıda, bende denedim başka tarayıcıyla olmuyor…

 41. yasemin diyor ki:

  ne biçim birşey hiç bir bilgiye ulaşamıyorum

 42. ASLIHAN diyor ki:

  YA TC KİMLİK NUMARASI DİYORLAR GİRDİĞİMİZDE E OKUL ÖĞRETMEN GİRİŞİ ÇIKIYOR. BU NE SAÇMALIKTIR YA ? ARTIK BUNA BİR SON VERİLMELİ BENCE. BÖYLE GİDERLERSE 10 EYLÜLDE KAYITLAR BAŞLAYACAK !

 43. TÜRKAN diyor ki:

  ne zaman açıklancak acaba 10 eylüldemi?milli eğitim bakanlığını bile aradım ama ya açıklansın artık bilelim allah aşkınaaaaa

 44. büşra diyor ki:

  büşra içtenin okul kayıtı nerede

 45. Neslihan Güçlü diyor ki:

  1. sınıf kayıtlarının 29 Temmuz 2013 itibari ile e-kayıt sisteminden görüleceğini duymuştum. Birkaç gün sonra tekrar deneyeceğim bende..

 46. aycan diyor ki:

  bu nasıl bır sıstemdır hıc bır sekılde bılqı tam verılmemıs hanqı sıteye qırılıyorsa farklı sunumlar cıkıyor tc kmlıkle qırebıleceqını soyluyorsunuz ama nedense bı turlu qırılmıyor bunun acıklamasını yaparsanız sevınırım kolaylastırmak yerıne aksıne herseyı daha cok zorlastırıyorsunuz kac qundur uqrasmakdan sınır oldum tenezzul edıpde cevap yazarsanız sevınırım !

  1. meltem başaran diyor ki:

   aynen katılıyorum hiç bir şekilde bilgi alamıyoruz

 47. 1 2 3
YORUM YAZ