Çocuğum Hangi Okula Gidecek e Okul 1. Sınıf Kayıt Sorgulama 2014

Değerli veliler 2018 2019 eğitim öğretim yılında çocuğum hangi okula gidecek diye merak sona erdi. MEB Milli Eğitim Bakanlığı, 2014-2015 eğitim öğretim senesi için yurdumuzda bulunan bütün resmi ilkokulların birinci sınıflarına toplamda 1 milyon 863 bin 230 öğrenci, 5. sınıfa ise 1 milyon 237 bin 986 öğrencinin kayıtlarının ikametgah adreslerine göre yerleştirme işlemi gerçekleştirecek. İlkokul 1. sınıf kayıt sorgulama e okul üzerinden yapılmaktadır. E okul ilkokul 1. sınıf kayıt sorgulama TC kimlik no ile sorgulanıyor. Çocuğum hangi okula gidecek ya da çocuğum hangi okula kayıtlı şeklindeki sorularınız yanıt buluyor.

“DOĞUM TARİHLERİ 2009 NİSAN-EYLÜL AYLARINDA YER ALAN ÖĞRENCİLERİN VELİLERİ OKULLARA YAZILI BAŞVURUDA BULUNACAKTIR”
Öğrenci velilerinin, Milli Eğitim Bakanlığının “http://www.meb.gov.tr” internet adresinde bulunan E Okul Yönetim Bilgi Sisteminden, çocuklarının T.C. kimlik numaralarını girerek, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini öğrenebilecekleri vurgulanarak, “Bu uygulama ile velilerimiz herhangi bir kırtasiyecilikle uğraşmadan, zaman kaybetmeden, belge temin etmeden ve başvuru ücreti, kayıt parası, zorunlu bağış gibi tartışmalara mahal vermeden çocuklarının kayıtlarını gerçekleştirmiş olmaktadırlar.

E Okul İlkokul 1. Sınıf Kayıt Sorgulama İçin Tıklayın

Online MEB E okul ilkokul 1. sınıf ve 5. sınıf kayıt sorgulama ile ilgili Sorularınızı Aşağıdan bizlere hemen yazabilirsiniz.

34 yorum

  1. internet sitesinden ulaşılamıyor. 147 yi aradım kızımla soyadlarımız tutmuyor diye bana bilgi vermediler. Ayrıldık babasıyla diyorum olmaz soyadı tutmuyor diyor. Şimdi ben kimi kime şikayet edeyim?

    • Cocuğum 6. sınıftan 7 ye geçti bu sistem yüzünden 3.kez nakil yaşayacak ve ben mevcut sınıfı ile aynı okula gitmesini istiyorum ayrıca bu siteden bilgi alamıyorum milyonlarca insanı ilgilendiren bir duruma karşı hem mağdur ediyorsunuz hemde bir siteyi bile aktif bulamıyoruz nereden nasıl bilgi alacağız okula sorduğumuzda onlarda bilgi veremiyor böyle ortada kaldık.!

  2. bu güne kadar hangi iş menfeatsiz yapıldıki bu iş menfa-eatsiz yapılsın sadece siteye giriş yapmak için bin tane reklam görmek zorundasın bende giriş yapamıyorum güvenlik kodounu giriyorum tc yi giriyorum hiç bir halt yok kardeşim bir işi yapıyorsanız adam gibi yapın yapamıyorsanızda milleti ugraştırıp boşa zaman kaybettirmeyin

  3. merhabalar sizi anlamak niye bu kadar zor günümüz teknolojisinde
    1 ayı geçik zamandır hangi okula yazıldıgımızı merak ediyoruz ve sonuçlar açıklandı derken sisteme sabahtan beri giremiyoruz bu kadar basit bi işlemi nasıl bu kadar zorlaştırıp bizi bilgisayar başında agaç edebiliyorsunuz BİLGİNİZE

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.