Çivi Çıkar İzi Kalır Ne Demektir

İnsan yaşarken bazı olumsuz olaylar ile karşı karşıya gelmektedir. Ancak hiçbir kötü gün sonsuza dek süremeyecektir. Zaman o kadar hızlı akmaktadır ki insanın yaşadığı kötü günler de bir gün gelecek son bulacaktır. Ne var ki acılar bir gün gelip son bulsa da insanın yaşadığı olayların etkisi kendisinde mutlaka bir iz bırakacaktır. Atalarımız bu konu ile ilgili olarak çivi çıkar izi kalır sözünü söylemişlerdir. Aşağıda bu söz ile ilgili kompozisyon örneğimizi bulabilirsiniz.

İnsan bazen iyi bazen kötü günler geçirmekte, başına aman zaman da kötü olaylar gelebilmektedir. Sabırlı olan kişiler verdikleri mücadele ile birlikte bu kötü günleri büyük hasarlar almadan atlatabilmektedir. Ancak bir insan başına gelen kötülükleri her ne kadar atlatsa da bu olumsuzlukların ileri kendisinde mutlaka kalacak ve kişi geçirmiş olduğu kötü günleri kolay kolay unutmayacaktır. Hayatta bozulan bir şeyin tamamen düzelebilmesi mümkün değildir.

Nasıl ki bir yerde bulunan çivi insana rahatsızlık verdiğinde çıkarılır ve bunun ardından orada çivinin izi kalırsa insanın yaşadığı olumsuzluklar da bu şekildedir. İnsan üzerinde mutlaka bir etki bırakacaktır.

Çivi Çıkar İzi Kalır Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.