CHP Milletvekili Neden Kaçırıldı

CHP Milletvekili Hüsyin Aygün Neden kaçırıldı , Milletvekili niçin kaçırıldı , CHP Milletvekili Hüseyin Aygün Kaçırıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün dün Tunceli’de kaçırılmasıyla ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı.

İddiaya göre Kandil’den önceki gün şifreli mesajla Tunceli’deki PKK’lılara Hüseyin Aygün’ü kaçırması talimatı verildi. Ancak bu mesaj güvenlik güçlerince deşifre edilemediği için milletvekili Aygün, korumasız kaldı. Facebook’tan da yararlanarak Aygün’ü gezisi boyunca izleyen PKK’lılar, Ovacık dönüşünde aracını takip ederek kaçırma eylemini gerçekleştirdi.

HÜSEYİN AYGÜN PKK’LILAR TARAFINDAN KAÇIRILDI

Esnaf ve vatandaşlarla görüşmek amacıyla sabah saatlerinde Tunceli’nin Ovacık İlçesi’ne giden CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün yolu dönüşte saat 19:00 sularında Ovacık karayolunun 35. kilometresinde iki kişilik PKK’lı grup tarafından kesildi.

CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, Akşam Gazetesi Muhabiri Kadir Merkit ve Aygün’ün danışmanını araçtan indiren örgüt mensupları; muhabir ve danışmanı serbest bıraktıktan sonra, Aygün’ü alarak ormanlık alana götürdü.

Akşam Muhabiri Kadir Merkit ve Hüseyin Aygün’ün danışmanının kent merkezine gelerek haber vermesi üzerine, güvenlik güçleri Aygün’ü kurtarmak amacıyla bölgede operasyon başlattı.

8 Ağustos’tan beri Tunceli’de bulunan Aygün, ilçe ve köylerde vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştiriyordu.

KAÇIRILMADAN İKİ SAAT ÖNCE…

 Hüseyin Aygün
 PKK’lılar tarafından kaçırılan Milletvekili Hüseyin Aygün, iki gün önce “Ovacık’a gidiyorum” diye yazdığı sosyal paylaşım sitesi Facebook’daki sayfasında bugün saat 15.00 sıralarında “Ovacık’tayım; esnaf-halk sohbetlerinin ardından Munzur Baba’ya ziyarete gideceğim” diye yazdı. Aygün, sayfasına birde vatandaşla birlikte kahvede çektirdiği fotoğrafı ekledi

“GELMEZSEN KAFANA SIKARIZ”

Yukarıdaki fotoğrafı çekildikten 2 saat sonra Ovacık’tan ayrılarak dönüşe geçen CHP Milletvekiki Hüseyin Aygün’le aynı araçta olan Akşam Gazetesi muhabiri Kadir Merkit kaçırılma anından neler yaşandığını anlattı. Merkit, Aygün’ün “Gelmezzsen kafana sıkarız” diyen teröristlere, “İsterseniz öldürün gelmiyorum” dediğini anlattı.

Merkit Aygün ile PKK’lılar arasında geçen diyalogu şöyle aktardı:

– Aygün: Beni tanıyorsunuz. Tunceli milletvekiliyim. Yaptığınız yanlış.
– PKK: Geleceksin, yoksa zor kullanırız.
– Aygün: Ben sizinle gelmeyeceğim. İsterseniz öldürün. Bugüne kadar Tunceli’nin veAlevilerin çıkarlarını korumak için çalıştım.
– PKK: Direnmemeni söyledik. Bizimle gelmezsen kafana sıkarız.
– Aygün: Gelmeyeceğim isterseniz sıkın.

CHP Milletvekilini PKK Neden Kaçırdı , Hüseyin Aygün Milletvekili Kaçırıldı

Kaynak: Ajanslar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.