Çeyrek Altın Fiyatları Normale Dönüyor

Son zamanlarda altın piyasasında ki değişiklik sona erdi. Kapalıçarşı’da altın fiyatları normal seyrine geri döndü.

Altın yatırımcısı bu gelişmeye oldukça sevindi. Son haftalarda altın talebindeki artış stokçulara aşırı kar sağladı. Dün Darphane’nin altın teslimatının üzerine  fiyatlar normal seyrine geri döndü. Çeyrek altın bugün Kapalıçarşı’da 134 liradan alınıp 137 liradan satılma eğilimindeydi. Darphane bugün basılı altınları teslim etti bu sayede altın eski eğiliminde seyretmeye devam etti. Geçmiş haftalarda çeyrek altın fiyatı 145 lira civarında satılıyordu.

İstanbul Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Akbulut dün altın fiyatlarının aşağı düşeceğini açıkladı. Bu hafta ile geçen haftaki altın fiyatlarının arasında 10 lira fark olacağına değinen Akbulut “O aradaki uçurum kalktı ve normal fiyatına geri döndü” dedi.

Akbulut, “Bu hafta altına gösterilen talep 3 ayın talebinden çoktu. Darphane 5.5 ton altını bu sene oldukça hızlı şekilde ulaştırdı.” dedi. Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatları son zamanların en düşük seviyesinde döndü. Çeyrek altın satış fiyatı 139 lira oldu.
Altın fiyatları hızla gerilemeye devam ediyor. düşüyor. Bir gün evvel Kapalıçarşı’da 146 liraya rağbet gören çeyrek altın bugün 139 liradan alıcı buldu. Günün sonunda ise çeyrek altın satışı 140 liraydı. Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı ise 84.40 lira olarak belirlendi. Yine Kapalıçarşıda Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 571,00 liraya düştü. Altın almak isteyen vatandaş bu müjdeyle ihtiyaçlarını gidermek içim kuyumculara koştular.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.