Çevremizdeki Doğal Kaynaklara Örnek Veriniz

Çevremizdeki doğal kaynaklar, çevremizdeki doğal kaynaklara örnek veriniz konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Çevremizdeki doğal kaynaklar insan yaşamı için oldukça önemlidir. Doğal kaynaklar, insanların yaşadığı doğal çevre içerisindeki bileşenleri meydana getirir. Çevremizdeki doğal kaynaklar; canlı doğal kaynaklar ve cansız doğal kaynaklar olmak üzere iki gruba ayrılır.

Canlı doğal kaynaklar, bitkiler ve canlı mikroorganizmalardır. Yani canlı doğal kaynaklar biyolojik çeşitliliği kastetmektedir.

Cansız doğal varlıklar, biyolojik çeşitliliğin ihtiyacı olan havayı, suyu, oksijeni, toprağı ifade etmektedir.

Çevremizdeki doğal kaynaklar da oldukça çeşitlidir ve yaşamımız için oldukça önemlidir. Çevremizde; hava, su, toprak, bitki örtüsü, hayvanlar, madenler vardır diyebiliriz.

Çevremizdeki doğal kaynaklar Doğal Hayatı Koruma Derneği tarafından koruma altına alınmıştır. Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin yaptığı açıklamalara göre, çevremizdeki doğal kaynaklar hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde tüketilmektedir. Çevremizdeki doğal kaynaklar son 40 sene içerisinde daha da fazla şekilde tahribata uğramıştır.

Özellikle çevremizdeki su, bitki örtüsü, oksijen gibi doğal kaynaklarımızın hızla tükenmesiyle canlıların yaşam alanları daralıyor ve insanların sağlıkları tehlike altına giriyor.

Çevremizdeki Doğal Varlıklar Konusundaki Başlık Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bizimle Paylaşın. 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.