Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Üniversite Öğrencilerine Burs

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bakanlık tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs verileceği ilan edildi.

Bakan İdris Güllüce’nin talimatı ile harekete geçen ve bu bakanlığa bağlı olarak çalışan Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından öğrencilere burs verileceği açıklandı. Buna göre Türkiye Çevre Koruma Vakfı yeni eğitim öğretim yılında 100 yüksek lisans, 50 doktora ve bitirme tezi ya da bitirme projesi hazırlayan 500 lisans öğrencisine burs vermeye hazırlanıyor.

Verilecek olan bursların miktarı da belirlenmiş durumda. Yapılan açıklamaya göre yüksek lisans öğrencilerine 650, doktora öğrencilerine 950, bitirme tezi için çalışan lisans öğrencilerine ise 300’er TL burs imkanı sağlanacak.

Bu bursların alınabilmesi için uygun koşulları taşıyan öğrenciler vakfın resmi internet sitesi olan www.tucev.org adresinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Başvurular 23 Ekim 2015 tarihinde son bulacak. Öğrencilere verilecek olan burslar ise 1 Kasım 2015 tarihinden itibaren ödenecek.

Bursa alan öğrenciler tezlerinin üniversiteler tarafından kabul edilmesinin ardından bu tezlerinin birere örneğini Türkiye Çevre Koruma Vakfına ulaştıracak. Bu sayede yapılan bilimsel çalışmalar vakfın kütüphanesinde bulunarak gelecekte bilimsel araştırma yapan öğrencilere ışık tutacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.