Çevre Kirliliği Sağlığımızı Nasıl Etkiler?

Aşağıda çevre kirliliği sağlığımızı nasıl etkiler kısaca olarak ele alacağız.

Çevre kirlilikleri günümüzün en büyük küresel sorunları arasında bulunmaktadır. Çevre kirliliklerinin yaşanması daha çok beşeri faaliyetler nedeniyle yaşanmaktadır. Bu faaliyetlerin çoğu sorumsuzca gerçekleştirilmektedir. Beşeri faaliyetlerin çevre kirliliklerine neden olması insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Çevre kirlilikleri ölümcül olabilir.

Çevre kirlilikleri insan sağlığını olumsuz etkiler. Çevre kirliliklerinin bu şekilde insan sağlığını olumsuz etkilemesi bulaşıcı hastalıkların yaşanmasına, salgın hastalıkların artmasına ve ölümcül hastalıkların yaşanmasına neden olur. Çevre kirlilikleri nedeniyle sakat kalan, felç kalan, ölen, bulaşıcı hastalılara yakalanan ve çeşitli salgın hastalıklara maruz kalan insanlar bulunmaktadır. Çevre kirliliğinin doğaya zarar vermesi diğer canlılarla birlikte doğrudan insan sağlığına zarar vermesi anlamına gelmektedir.

2 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Çevre Kirliliği Sağlığımızı Nasıl Etkiler? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Uşak birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.