Çevre ile İlgili Sivil Toplum Kuruluşları ve Faaliyetleri Nelerdir?

Aşağıda çevre ile ilgili sivil toplum kuruluşları ve faaliyetleri nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Çevre ile ilgili faaliyetler gösteren sivil toplum kuruluşları bulunmaktadır. Sivil toplum kuruluşları, kamu düzeninin sağlanmasında ve sorunların dile getirilmesinde etkili olmak için faaliyet göstermektedir. İnsanları yakından ilgilendiren sorunların başında da eğitim, sağlık ve eğitim çalışmaları gelmektedir.

Çevre sorunları ile yakından ilgilenen sivil toplum kuruluşları da bulunmaktadır. Ülkemizde birçok sivil toplum kuruluşları çevre ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.Sivil toplum kuruluşları çevre ile ilgili sorunların küresel olarak çözülmesini sağlamak için faaliyet göstermektedir. Bunun için farkındalık çalışmaları ve projeleri üretmekte ve uygulamaktadır.

Çevre ile ilgili sivil toplum kuruluşları ve faaliyetleri şu şekildedir:

*TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı)

Çevre ile ilgili olarak ağaçlandırma çalışmalarının yapılması ve doğal afetlerin zararlarının azaltılması alanında çalışmalar yapmaktadır.

*Yeşilay

Bağımlılık ile ilgili çözüm faaliyetleri üretmek için için çalışmaktadır.

*Türkiye Tabiatını Koruma Derneği

Türkiye’nin doğal varlıklarının korunmasında ve araştırılmasında ilgili faaliyetleri gerçekleştirmekle görevlidir.

*Doğal Hayatı Koruma Derneği

Doğal hayatın korunması ve ilgili çalışmaların yapılması için çalışmalar yapmaktadır.

*Deniztemiz Derneği

Özellikle ülkemizdeki deniz ve diğer su kaynaklarının korunması, temizlenmesi ve deniz faaliyetlerinin güvenle yapılması için ilgili çalışmaları yürüten ve farkındalık oluşturma faaliyetleri yapan bir kurumdur.

Çevre ile İlgili Sivil Toplum Kuruluşları ve Faaliyetleri Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Çevre ile İlgili Sivil Toplum Kuruluşları ve Faaliyetleri Nelerdir? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Giresun birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.