Çanakkale Nüfusu

Son verilere göre Çanakkale nüfusu 2018 2019 yılı için kaç. Bu sayfamızda son nüfus sayımına göre Çanakkale nüfusu ne kadar, erkek ve kadın olarak Çanakkale topla nüfusu konusunda bilgi vereceğiz. Çanakkale Nüfusu 2012 2018 2019 TÜİK Resmi Bilgi:

2018 2019 Son Nüfus Sayımına Göre Çanakkale Nüfusu : 493.691

çanakkale

Çanakkale Hakkında Bilgi:

Kıyılarıyla Avrupa ve Asya’yı birleştiren Marmara ve Ege Denizini birbirini bağlayan Çanakkale savaşlarının en kanlı muharebelerinin olduğu, çok sayıda şehitlik, anıt ve mezarlıkların bulunduğu Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Troya, Assos gibi eski uygarlık merkezlerinin beşiği olan il iç ve dış turizmde önemli bir yer almaktadır. Çanakkale ilinde, Akdeniz ve Karadeniz iklimleri hüküm sürmektedir. Yağışlar genellikle bahar ve kış aylarında olmaktadır.

Son Nüfus Sayımına Göre Çanakkale Nüfusu : 493.691

Turizm sezonunda, iklim sıcak olup, deniz suyu sıcaklığı temmuz ve ağustos aylarında maksimum seviyeye çıkmaktadır. Her kenarından denize kıyısı olan Çanakkale ve ilçeleri tam bir deniz ürünleri cennetidir. Her mevsim taze balık ve deniz ürünleri bulmak mümkündür. Gökçeada ve Bozcaada üzümleri ve burada yetişen üzümlerden tadılmalıdır. Gelibolu’yu görmeden, Şehitlikleri ziyaret etmeden, Çanakkale’den eski el sanatları ürünlerinden, seramik çanak, çömlek imalatları almadan dönmeyin.

Çanakkale Nüfusu ve Çanakkale Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.