Can Çekişen Ata Kimse Müdahale Etmedi

Edirne’nin Keşan ilçesinde boş bir alanda bir atın can çekiştiği görüldü. Ancak kimse atın can çekişmesine rağmen müdahale de bulunmadı. Güçsüz at sahibinin bakmaması üzerine sokağa atıldı.

 Edirne’nin Keşan ilçesinde hastalanan at güçsüz düşüp iş görmeyince sahibi tarafından sokağa atıldı. Sokakta biçare yatan ata kimse müdahale etmedi.

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Yenimescit Mahallesi’nde at arabacılarının durduğu alanda bir ata rastlandı. At halsiz düşmüş ve yerde çaresizce yatmaktaydı. Atı oraya kimin bıraktığı henüz öğrenilemedi. Ancak öğrenildiği üzere atın hastalanması ve iş görememesi nedeniyle sahibi tarafından bu alana bırakıldığı yönünde…Atın bu çaresiz haline tanıklık eden halk isyan etti.  Bir çok vatandaş hayvanın bu durumuna üzüldü.  At güçsüzleşmiş ve yerinden kalkamaz bir hale gelmiş . Bu duruma şahit olan insanlar çareyi belediye yetkililerine bildirmekte buldu. Durum polis ekiplerine bildirildi bildirilmesine olay yerine kimse gelmedi.

 

At sahipleri bu tarz atların tehlikeli olabileceğini öne sürdü. Ancak bu tehlikeye rağmen mahallenin çocukları onu izlemeden edemedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.