Cağaloğlu Lisesinde Yaşanan Mangal Krizinde Son Nokta

Son günlerde İstanbul Cağaloğlu Lisesi yönetimi ve velileri mangal partisi yüzünden birbirine girmişti. Velilerin iddiasına göre yönetimin gerçekleştirdiği sucuk mangal partisine katılımın zorunlu olduğunu söylediği katılmak istemeyen öğrencileri ise tehdit ettiği söylenmişti. Veliler, öğrencilerine sucuk partisine katılmak istemediği için tehdit ve hakarette bulunan İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi okul müdürünü savcılığa şikayet etti. Konudan şikayetçi olan 20 öğrenci velisi İstanbul adliyesinde birlik olarak müdür hakkında şikayetçi olduklarını belirten dilekçeyi savcıya sundular.

Veliler, İstanbul adliyesi önünde basın açıklamasında da bulundular. Sorunun, Cağaloğlu Lisesi Müdürü Necati Yener’in okul bahçesinde düzenleyeceği sucuk mangal partisine dahil olmak istemediğini açıklayan öğrencilere hakaret ve tehditlerde bulunması ile çıktığını belirttiler.

Bu şikayetlere rağmen okulda sucuk mangal partisi okul müdürünün öncülüğünde düzenlendi. Konu ile ilgili araştırmalar savcılık tarafından yapıldıktan sonra bir cevap gelecek. Okul Müdürü Necati Yener’den olaylara bir cevap gelmedi, kendisi sessizliği tercih etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.