Bursa Nüfusu

Son verilere göre Bursa nüfusu 2018 2019 yılı için kaç. Bu sayfamızda son nüfus sayımına göre Bursa nüfusu ne kadar, erkek ve kadın olarak Bursa topla nüfusu konusunda bilgi vereceğiz. Bursa Nüfusu 2012 2018 2019 TÜİK Resmi Bilgi:

2018 2019 Son Nüfus Sayımına Göre Bursa Nüfusu : 2.688.171

bursa

Bursa Hakkında Bilgi:

Bursa,  Marmara Bölgesi’nin 2. büyük ilidir. MÖ yıllardan bu yana birçok medeniyete ve onların dinlerine eşlik etmiş ender illerin başında gelir. İlde Müslümanlık, Hristiyanlık ve Musevilik dinlerine ait birçok eser hala ayaktadır ve koruma altındadır. İlin en önemli özelliği, aynı zamanda kayak merkezi ve milli park da olan Uludağ’dır. Bilinen belli başlı göller ise İznik Gölü ve Ulubat Gölü’dür. Bursa genellikle ılıman bir iklime sahip olmakla beraber bölgelere göre iklim farklılıkları gösterir. Güneyde Uludağ’ın sert iklimi ve bol yağışlarına karşılık, kuzeyde Marmara’nın yumuşak iklimi hüküm sürmektedir. İlde kışlar genel olarak çok yağışlı, yazlar ise kuraklığa sebep olmayacak derecede yağışlı geçer.

Son Nüfus Sayımına Göre Bursa Nüfusu : 2.688.171

Bursa’ya gelindiği zaman mutlaka İskender Kebabı, İnegöl Köftesi ve Kemalpaşa Tatlısı yenmeli. Bunlar dışında Bursa’yla özdeşleşmiş olan Kestane Şekeri unutulmamalıdır.

Bursa Nüfusu ve Bursa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.