Bitkilerle İlgili Meslekler

Bitkilerle ilgili meslekler nelerdir, bitkilerle ilgili meslek grupları konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Bitkiler de yeryüzünde tıpkı insanlar ve hayvanlar gibi yaşayan canlılardır. Bitkiler, hem çevremizi güzelleştirir hem de bizim yaşamamızda etkilidirler. Bu nedenle günümüzde bitkilere verilen önem oldukça fazladır. Bitkiler üzerine bir çok meslek grupları da geliştirilmiş ve böylece bitkiler bir yandan da geçim kaynağı haline gelmiştir.

Bitkilerle ilgili meslekler;

Çiçekçilik: Bu meslek grubundaki insanlar çiçekleri büyük bir itinayla yetiştirir, büyütür ve çiçek seven kişilere satarlar.

* Sera İşletmeciliği: Bazı kişiler çiçekleri cam ya da plastikten örtüyle kaplanan bitkilerin yetişmesi için oluşturulan bu sera alanlarında özel yetiştirme koşullarında yetiştirir bu meslek gruplarındaki çalışanlara da sera işletmecisi adı verilir.

* Orman Mühendisi: Bu kişiler ormanların korunması ve ormanların daha da arttırılması için çalışmalar yaparlar ve ormanlara zarar veren doğal ve beşeri faktörlerle mücadelelerde bulunurlar.

* Ziraat Mühendisi: Bu meslek grubunun çalışanları meralarda ya da ormanlarda bitkilerle ilgili deneyler ve çalışmalar yaparlar ve bu alanlardaki bitkilerin verimlerinin nasıl arttırılacağını araştırırlar.

Bitkilerle İlgili Meslekler ve Görevleri, Bitkilerle İlgili Meslekler ve Açıklamaları Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

13 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.