Bir Öğrenci Nasıl Olmalı ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda bir öğrenci nasıl olmalı ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Örnek bir öğrenci dersleri iyi olan, ahlakı güzel olan öğrencidir. Bir öğrencinin sadece derslerinin iyi olması ya da iyi durumda olması bir şey ifade etmez. Bir öğrenci toplumda yaşayan değerleri öğrenmeli ve benimsemelidir. Bu nedenle eğitim çok önemlidir. Öğretim dersleri beslerken, eğitim ahlak değerlerini beslemektedir.

Örnek bir öğrenci düzenli ve azimli olarak ders çalışır. Az da olsa her gün çalışarak kendine belirlediği kısa, orta ve uzun vadeli hedeflere ulaşmaya çalışır. Ulaşınca da kendini ödüllendirir. Önemli olan başarı değildir, önemli olan çabadır. Bu nedenle çabalayan öğrenci her zaman değerlidir.

Öğrencilerin sistemli, düzenli ve azimli çalışması her şeyden değerlidir. Günlük çalışamalar, sınav odaklı son güne kalmış çalışmalardan daha değerlidir. Bunun için az da olsa her gün çalışmak en doğru olandır. Ders çalışmakla sorumluluk yerine getirilebilir. Fakat eğitim manasıyla gerçekleşmiş olmaz.

Eğitimin insan hayatında yerleşik olması için ahlaki kazanımların da hayatta uygulanabilir olması gerekmektedir. Sevgi, saygı, merhamet, vicdan, insaf değerlerine sahip kişilerin öğrenci olarak eğitimle kazanımlar elde etmesi mümkündür. Böylece gerçek bir öğrencinin nasıl olması gerektiği ortaya çıkmış olur. Aklı ve bilimi önceleyen değerlerin öne çıkması teknik gelişmelerin de toplumda önünü açmaktadır.

Bir Öğrenci Nasıl Olmalı ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.