Bir Musibet Bin Nasihatten İyidir Kompozisyon

İnsanlar doğar, büyür, yaşar ve ölürler. Yaşadıkları süre zarfı içinde ise bir çok olay ve durumlarla karşı karlıya gelirler. Bu olaylar karşısında bazen üzülürler, bazen sevinirler bazen ise ayakları yerden kesilircesine mutlu olurlar yani kısacası bir çok duyguyu aynı anda ya da farklı zaman dilimlerinde yaşarlar.

İnsanların günlük hayatta başlarına gelen olaylar insanlar da derin etkiler yaratabilir. Bazen insanlar bu olayları unutmazlar ve her bir olayı yaşadıklarında o olaylar akıllarına gelir ve adımlarını, tepkilerini ona göre düzenlerler. Bazende insanlar bir olayla karşı karşıya kalmadan önce büyükleri tarafından uyarılırlar ya da çevrelerindeki insanlar onlara nasihat verirler ancak insanlar o olayları yaşamadıkları için bu nasihatleri kulak ardı ederler bazen dinlemezler bile bu nedenle de büyüklerin sözleri doğru çıktığında üzülürler. Bu durumlar için de “Bir musibet bin nasihatten iyidir.” sözü kullanılmaktadır.

Bir Musibet Bin Nasihatten İyidir Atasözünün Anlamı Konusunda Sizler İçin Hazırladığımız Yazımız İçin Yorumlarınızı ve Sorularınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.