Bilgisiz İnsan Meyvesiz Ağaca Benzer Kompozisyon

İnsanlar arasında farkındalık yaratan en büyük özelliklerden birisi bilgili olmaktır.Çünkü bilgi, insanların toplumda yani sosyal hayatta yüksek statülü bir mevkide yer almasını sağlar. Bilgiden hiç bir kimseye zarar gelmez aksine bilgi sayesinde insanlar başarılara koşar ve hayatını daha yüksek bir seviyeye çıkarır. Bilgi seviyesi düşük olan hatta bilgiye sahip olmayan insanlar ise tabir-i caizse hayatlarında oldukları yerde sayarlar ve herhangi bir başarı elde edemezler.

Başarıya açılan kapının en büyük anahtarı bilgidir. İnsanlar yeni bir şeyler öğrendikleri ve kendilerini geliştirdikleri her gün başarıya biraz daha yaklaşırlar ve sonunda da başarıyı yakalarlar. Bireyler; iyi bir eğitim alarak, hayatlarında tecrübeler yaşayarak ve meraklı bir kişiliği ile araştırmalar yaparak kitaplar okur ve böylece bir çok yeni bilgiye ulaşır ve kendisini geliştirir.

Bilgili insan, meyve veren bir ağaç gibidir ve meyve veren ağaç asla kurumaz. Bilgili bir insan içinde sahip olduğu bilgiler aslında onun meyveleridir. Bilgisiz ve cahil olan insanlar ise meyvesiz ağaçlardır ve meyvesiz ağaçlar kuruyup yok olmaya mahkumdur. Çünkü bilgisiz insanların ne kendisine ne de çevresine hiç bir yararı olmaz.

Bilgisiz İnsan Meyvesiz Ağaca Benzer Atasözünün Anlamı Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Bize Hemen Yazabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.