Bergüzar Korel Kimdir Boyu ve Yaşı Kaç

Bergüzar Korel Boyu, Bergüzar Korel Kimdir, bu yazımızda Bergüzar Korel’in hayatı ve boyu yaşı hakkında bilgi aktaracağız.

2 Eylül 1982 doğumlu Bergüzar Gökçe Korel İstanbul’da dünyaya geldi. Ünlü oyuncu Tanju Korel ve Hülya Darcan’ın kızı olan tiyatro ve sinema oyuncusunun Zeynep isimli 1 Mart 1975 doğumlu bir ablası vardır.

bergüzar korelOyuncu Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur ve istekle oyunculuğa başlamıştır. İlk oyunculuğu ise lise yıllarında tiyatro ile çalışmalarında olmuştur. Oyunculuk kararına babası büyük destek vermiştir. ilk büyük oyunculuk deneyimini TRT’de yayınlanan ve annesi ile babasının da yer aldığı Zeytin Dalı isimli dizi ile yaşamıştır. Bundan sonra ise babası Tanju Korel’in senaryosunu yazdığı Kırık Kanatlar dizisinde oynamıştır. Sonra da Sen Olasın Ürgüp isimli televizyon filminde rol aldı. Kurtlar Vadisi Irak filminin teklifini ise babası hayata veda etmeden 2 dakika önce telefonla almış. Ve o gün 21 Eylül 2005 tarihinde akciğer kanserinden babasını kaybetmiştir. Annesi ise babasının görüşmeye gitmesini isteyeceğini söyleyerek onu ikna edebilmiştir.

Sihirli Anahtar oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmakta olan Korel’in oyunculuk yaptığı diziler ve filmler ise şöyle: Binbir Gece (TV dizisi 2006), Kurtlar Vadisi Irak (Sinema filmi 2006), Şen Olasın Ürgüp (TV filmi), Kırık Kanatlar (TV dizisi), Zeytin Dalı (TV dizisi 2005)

Bergüzar Korel ‘in Yaşı ve Hayatı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.