Berat Kandili 2013

Berat Kandili Ne Zaman

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının iyice yaklaştığı şu günlerde, tam da bu ayın arifesi olan Berat Kandili ne zaman hakkında bilgiler verelim. 2013 Berat kandili ne zaman kutlanacak.

23 Haziran 2013 Pazar gecesini Pazartesi gününe bağlayan gün mübarek berat kandilidir. Ramazan ayının başlangıcından hemen önceki bu mübarek kandil gecesinin anlamı ise. Berat sözcüğü; borçlarından temizlenme, rahata erme, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi anlamlara gelir. Berat kandili, Allah’ın ekstra rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına affedilme, kapılarını ardına kadar araladığı; müslümanların dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal günlerden kat kat fazla ödüllendirdiği bir zaman dilimidir. 2013 berat kandili ne zaman konusunda bilgiler verdik.

2013 Berat Kandili İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. allahim sen yucesin sen buyuksun seni anlatacak kelime bulamiyorum sen bizleri bagisla affet gunahlarimizi kalbimizi iman la doldur sen bizleri koru sen bizleri ailemi annemi hastaliktan agrilarini acisini dindir yarabbim sen bizleri borclardan kurtar bize dunyadaki nimetlerden bagisla allahim sen bizlere tasiyamayacagimiz sikinti verme allahim sen her seye kadir sin yarabi amin.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.