Belediye Sözleşmelilerine Kadro Ne Zaman Verilecek Açıklandı

Sözleşmeli Belediye Personellerinin uzun zamandır beklediği müjdeli haber nihayet geldi.  Müjdeyi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik verdi. Devlet Personel Başkanı da sözleşmeli belediye personelinin ne zaman kadroya geçirileceğini açıkladı. Belediye sözleşmelilerine ne zaman kadro verilecek diye tarihi merak eden ziyaretçilerimize açıklamaları aktarıyoruz.

Sözleşmeli çalışan belediye personelleri çok iyi hatırlayacaktır : Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2011 seçimleri için miting meydanlarında oy toplamaya çalışırken sözleşmeli belediye çalışanlarına kadro sözü vermişti. İşte o söz şimdi tutuluyor. Seçimler öncesinde özellikle sözleşmeli öğretmenler ve sağlık çalışanlarının talepleri dikkate alınmış, bu kapsamda 200 bine yakın sözleşmeli personel kadroya geçirilmişti. Bu kadroya geçirme işleminde sözleşmeli belediye personelleri unutulmuştu. Halbuki Başbakan, genel bir ifade kullanarak tüm sözleşmelilere kadro sözü vermişti. Belediye sözleşmelileri kadro konusunda mücadelesini sürdürünce işte bugün de o söz çıktı ağızdan. “Eğer bir söz verildiyse tutulacaktır.” dedi başbakan.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, bu yasama dönemi içerisinde tüm yasal düzenlemeler yapılarak belediye sözleşmelilerine kadro verileceğini açıkladı. Bakanın açıklamaları doğrultusunda net bir tarih Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu’ndan geldi. Belediye sözleşmeli personeline ne zaman kadro verilecek sorusuna Kumbuzoğlu verdiği yanıtta, belediye sözleşmelilerine kadro verilmesi hususundaki çalışmaların 30 Haziran 2013 tarihine kadar tamamlanacağını duyurdu.

Yapılan açıklama, kadro bekleyen sözleşmeli belediye çalışanları için sevindirici bir haber, ancak en kısa sürede bu çalışmanın kapsamı ile ilgili detaylı bir açıklama yapılmalıdır.

Eokul-meb.com ( İzinsiz kopyalanamaz)

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.