Beden Dilinin İletişimdeki Önemi

Günlük hayatta çevresindeki insanlarla sürekli iletişim halinde olan insanlar bu süreç içinde destek olarak bir çok unsur kullanırlar. Bu unsurlardan en önemlisi olan iletişimde beden dilinin önemi konulu yazımızı sizler için hazırladık.

Tek başına kullanıldığında bir anlam ifade etmeyen beden dili, iletişim sürecinde sözlerle ve ses tonu ile bütünleştiğinde aslında çok şey ifade eder. Beden dilindeki herhangi bir hareket tek başına anlamlandırılmaya çalışıldığında yanlış anlamlar yüklenebilir. Bu sebepten dolayı beden dili hareketleri ile karşı taraftaki kişinin ne anlam çıkardığını anlayabilmek için sözler ve ses tonu gibi diğer ögeler de oldukça önemlidir.

Beden dili tüm insanlarda vardır. Hatta öyle ki yeni doğan bir bebek bile doğduğu an aslında beden dilini farkında olarak doğar. Konuşamayan, derdini ve ne istediğini anlatamayan bebekler bu nedenle beden dilini kullanarak ne istediklerini anlatmaya çalışırlar.

Kısacası; beden dili iletişim sürecinde etkileşimi etkileyen ve mesajın kaynaktan alıcıya anlaşılır ve daha anlamlı olarak iletilmesini sağlar.

Beden Dilinin Önemi Hakkında Sizlerle Paylaştığımız Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.