Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak Son Durum 2014

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak Son Durum 2014 hakkında bilgi kısaca.

Bedelli askerlik dolaylı veya doğrudan biçimde yaklaşık 1 milyon vatandaşımızı ilgilendiriyor. Yetkili makamlar konu ile ilgili olarak ilk kez harekete geçti. Kısa bir zamanda konu ile ilgili gelişmeler olacağı bilgisi edinildi.

Bedelli askerlikte yeni gelişmeler yaklaşık iki gün içerisinde belli olacak. Bedelli askerlik komisyonu toplanacak ve Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce mi sonra mı bedelli askerliğin çıkacağı tartışılacak. Ak Parti seçimlerden önce oy amaçlı icraat yapmama kararı almıştı ve bu durum da hükümeti zorluyor. Bu sebeple uygulama Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasına bırakılabilir.

Bedelli askerlik için 27 yaş şartı aranıyor. Ayrıca 20 bin TL bedel ödeyebilecek maddi imkan gerekiyor. Bu bilgiler Genelkurmay’a yakın kaynaklardan elde ediliyor.

Uygulamanın sık karşılaşılan bir uygulama olmaması sebebiyle yaşın 25’e ve bedelin 15 bin TL’ye çekilmesi konusunda muhataplar ısrarcı gözüküyor. Bu sayılar Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un önerdiği sayılar olmaktadır.

belli1_911343940

Bedelli Askerlik Ne Zaman Belli Olacak Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.