Bayrağımızın Önemi

Ay yıldızlı bayrağımız rengini şehitlerimizin kanından almıştır bu nedenle de Türk bayrağı Türk milletinin en kutsal ve en değerli unsurlarından bir tanesidir. Bir milletin bağımsızlığını gösteren sembol o milletin bayrağıdır. Çünkü bir devletin bayrağı eğer göklerde dalgalanıyorsa bu durum o devletin hiç bir devlet altında olmadığını ve kendi başına bağımsız bir devlet olduğunu gösterir. Bununla birlikte bayrak, o milletin ülkeler arası saygınlığını ve bağımsızlığını da ifade eder.

Türk milleti ay yıldızlı bayrağı için savaşmıştır ve özellikle Kurtuluş Savaşında daha çocuk olan Mehmetçikler, ülkenin bağımsızlığı ve bayrağımız için gözlerini bile kırpmadan canlarını feda etmişlerdir. Bu nedenden dolayı da şehitlerimizin kanı bayrağımıza renk vermiştir ve bayrağımız şehitlerimizin kanıyla kazanılıp şehitlerimizin kanıyla rengini aldığı için milletimiz için son derece önemlidir.

Unutmamalıyız ki bu vatan çok zor şartlarda sayısız şehitlerin kanıyla kurtarılmış ve kazanılmış bir vatandır bu nedenle vatanımıza kanımızın son damlasına kadar sahip çıkmalı onu korumalı ve yüceltmeliyiz.

Bayrağımızın Bizim İçin Önemi Konulu Yazımız İçin Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bizlere Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.