“Başbakan ekranlarda ikinci padişah istemiyor”

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son günlerde ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisine taktığını belirterek “Başbakan ekranlarda ikinci padişah istemiyor.” dedi.
Partisinin Edirne İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen İnce, Başbakan’a yönelik eleştirilerde bulundu. Dünyada dizilere takan tek Başbakan’ın Türkiye’de olduğunu belirten İnce, şunları kaydetti: “Tek padişah istiyor, ben varım diyor. Kanuni’ye ne gerek var diyor. Dizinin katli vaciptir diye beyanlarda bulunuyor. Başbakan yakında şunu önerecek ‘Muhteşem Yüzyılı’ seyretmeyin ‘Yalan Dünya’ var bir de. İsterseniz ‘Yalan Dünya’yı seyredin. Hatta günü değişti. Cumadan pazartesiye alındı. Başbakana buradan duyuralım. Yalan Dünya’yı seyretsin.”
Muharrem İnce, “Kanuni’nin ömrü at sırtında geçti diyorsun. Sen hayatında bir kere beygire bineyim dedin onda da düştün. Yani Kanuni cihan padişahıydı. Sen ‘Cihan’ın üstüne bindin, ondan da düştün. Yani kısaca söylemek gerekirse Başbakan ikinci bir padişah istemiyor. Rytingleri kıskanıyor.” diye konuştu.
Hakkındaki taciz iddialarını değerlendiren İnce, “Yel kayadan bir şey alamaz, sadece tozunu alır.” benzetmesini yaptı. Muharrem İnce, “Yani fırtına çıktı diye martı deniz sevdasından vazgeçmez. Fırtına kuvvetli mi evet kuvvetli. Ama kaya da kuvvetli, martı da kararlı merak etmeyin. Bu ülkede ne yaparlarsa yapsınlar. İşadamlarını maliyecilerle susturabilirler, üniversiteleri susturabilirler. Türk ordusunu perişan edebilir, dağıtabilirler. İnsanları tehdit edebilir, korkutabilirler. Silivri zindanlarına atabilir, telefonlarını dinleyebilirler. Ama Cumhuriyet Halk Partilileri kimse susturamaz. Hiç merak etmeyin kimse susturamaz. Ben dilekçemi verdim. 135 CHP milletvekili dokunmazlığımın kaldırılması için oy kullanacaklar. MHP ve BDP de kullanacak. AKP’lileri görelim. Abdestimizden şüphemiz yok. Korkumuz da yok evelallah.” açıklamasını yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.