Başarılı Olmak İçin Yetenek mi Çalışmak mı Etkilidir?

Aşağıda başarılı olmak için yetenek mi çalışmak mı etkilidir kısaca olarak ele alacağız.

Başarı insanların inanarak yerine getirdikleri bir neticedir. İnsanlar hayatları boyunca bir şeyleri başarmak için çalışırlar. Bu insanların karakter özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü başarı birden fazla etkene bağlı olarak gerçekleşebilir.

Başarmanın tek bir etkene bağlı olması mümkün değildir. Şartların olgunlaşması ve insanların azimli ve inançlı olarak çalışması gerekir. Başarılı olmak için çok çalışmak da gerekir, yetenekli olmak da gerekir. Fakat her yetenekli insan da her çalışkan insan da başarılı olamayabilir.

Başarmak için en kesin yol çok çabalamak ve çok çalışmaktır. .Çünkü herkes yetenekli olamaz. Ama çoğu insanlar çalışma azmine, kararlılığına, gücüne sahip olabilirler. Bir hedefe inanarak odaklanmak ve çok çalışmak başarıyı getirebilir.

Matematik dersi biraz da yetenek işidir. Bu nedenle bireyler bu derste zorlanır. Yetenekli olanlar üst sıralara çıkabilir. Fakat çok çalışanlar da bu derste başarı elde edebilirler. Başarılı olmak için planlı, düzenli, azimli ve inançlı çalışmak gerekir.

Başarmak insanları mutlu eder. Bu mutluluğun emeklerin karşılığının alınmasındaki tatmindir. Bir insanın bir şişe emek vermesi o işi daha kıymetli yapar. Bu da başarmak için azim ve kararlılık oluşmasını sağlar. Bu nedenle başarmak için yetenekten ziyade çok çalışmak daha etkilidir.

Başarılı Olmak İçin Yetenek mi Çalışmak mı Etkilidir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.