Başarı İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar yaşadıkları haya boyunca kendilerine hedefler koyarlar ve bu hedefler uğruna çalışıp didinirler. Kişiler hedeflerine ulaşmak için çabalarken içlerinde ise onları güdüleyen hisler vardır. Bu yazımızda insanı güdüleyen duygulardan biri olan başarı ile ilgili yazılar sizlerle paylaşacağız.

İnsanlar hayatlarında başarılı olmak için çabalar ancak sadece çalışmak yetmez insanların içinde kendilerine duydukları güven duygusu yani öz güven olmalıdır.  Yani kişi, bir işte başarılı olabilmek için öncelikle onu başarabileceğine inanmalıdır. Şu hiç bir zaman unutulmamalıdır ki “Başaracağım” demek aslında başarmanın yarısıdır. Çünkü bu söz aslında öz güven aşılar insanlara.

Bir öğrenci derslerinde başarılı olabilmek için öncelikle okuluna konsantre olmalı ve derslerine, derslerde öğretmenlerine gerekli ilgiyi göstermelidir ve her akşam öğrendiklerini tekrar etmelidir. Yani öncelikle çalışmalıdır.

Çalışmak, başarıya çıkan en önemli basamaktır. Hangi konuda olursa olsun insanlar kendilerine belirledikleri hedeflere ulaşmak için öncelikle ellerinden geldiği kadar çalışmalıdır. Çalışıp gereken özveriyi verdiklerinde ise başarı zaten kendiliğinden gelecektir…

Başarı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.