Başarı İle İlgili Kompozisyon

Bir insan başarılı olmak istiyorsa öncelikle çalışmalıdır. Çalışıp emek harcamayan şüphesiz ki başarılı olamaz. Bu bağlamda okul başarısının da çalışmaktan geçtiğini söylemek mümkündür. Okuldaki derslerine çalışan bir öğrencinin çalıştıklarını tekrar etme kapasitesi de artmış olacaktır ve böylece öğrenilenler pekiştiğinden dolayı bilgiler kalıcı olacaktır ve devamında başarı kendini gösterecektir.

Başarı konusunu sadece okul ile sınırlamak da doğru değildir. Çünkü başarı hayatımızın her alanında ve her adımında önemlidir. Okul yıllarında başlayan başarı aslında tüm hayatımızı etkilemektedir çünkü başarı ileri ki yıllarımızdaki meslek seçimimizi ve devamında mesleğimizdeki başarımızı etkilemektedir. Bu nedenle de başarının anahtarı çalışmaktır. Çalışan bir kişi başarıyı eninde sonunda yakalayacaktır.

Başarılı olmak için sadece başarılı olmayı istemek son derece yanlıştır çünkü hiç bir başarı kendi kendine gelmez. Başarının gelebilmesi için öncelikle çalışmak ve başarıyı hak etmek gerekmektedir. Elinden geleni yapıp çalışan bir kişi ise adım adım başarıya koşmaktadır.

Başarı İle İlgili Kompozisyon Kısa Örneğimiz İçin Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.