Barış İle İlgili Kompozisyon

İnsanların birbirlerine zarar vermeden savaşmadan ve şiddet uygulayıp kan dökmeden yaşamaları barışı simgelemektedir.

Barış, tüm güzelliklerin ve iyiliklerin temelini oluşturmaktadır. Çünkü barışın hakimiyet kurduğu toplumlarda yaşayan insanlarda korku yoktur ve bu toplumlarda korku yerine huzur, mutluluk vardır. Eğer bir toplumda yaşayan insanlar huzurlu ve mutlu olur ise o toplumdaki insanlar çalışkan olurlar ve çalıştıkça da üretirler bu durumda o toplumun gelişmesine ortam hazırlar.

Barıştan yoksul olan toplumlarda ise korku, mutsuzluk, huzursuzluk çok fazladır. Toplumu oluşturan bireyler sürekli ölüm ya da farklı konulardan korkup huzursuzluk yaşamaktadırlar. Bu nedenle de bu bireylerin toplumlarına bir faydası olmaz çünkü toplum korkaktır, suskundur ve pasiftir yani söz hakkı yoktur.

Barışın hakim olduğu toplumlarda menfaat ya da çıkar yoktur. İnsanlar birbirleri ile yardımlaşarak ve birbirlerine destek olarak hayatlarına devam ederler ve böylece kardeşlik tüm topluma egemen olur, her yer barış kokar…

Sizler İçin Hazırladığımız Barış İle İlgili Kısa Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.