Banka Personel Alımı 2014 (Bütün Bankalar)

2014 yılında hangi banka ne kadar personel alacak, banka personel alımı 2014. Bankalara ne kadar personel alınacak açıklama geldi:

banka personel alımı 2014

Vakıfbank; Bu banka 500’ü aşkın yeni personel alımı gerçekleştirecektir. 2014 yılında yeni şubeler açıp şube bin yeni eleman alımı yapacaktır.

Vakıfbank, işe alım prosedüründe değişikliğe giden banka KPSS şartı aramaktan vazgeçmişti. Bu kararının amacı KPSS’ye girmeyi düşünmemiş başarılı ve parlak gençleri istihdam etmekti.

Vakıfbank eleman alım başvurularını ise insan kaynakları bölümü ile internet üzerinden yapacağını bildirdi. Adayları kendi ilişkileri olan üniversitede sınav yapacaklarını ve daha sonra ise bankada gerçekleştirilecek mülakat sonucunda başarı elde eden kişileri işe kabul edecektir.

Akbank; 2014 senesinde 1.600 yeni personel alımı gerçekleştirecek banka 35 yeni şube açmayı hedefliyor. Bu yeni açılacak şubelerle birlikte 925 şube sahibi olacak.  Geçen yıl 250 bin personel alan bankanın yeni personel hedefi 1.600 kadar.

Şubelerini açacağı başlıca iller şunlar; İstanbul, Ankara ve İzmir.. Bankanın istihdam hedefleri ise şu şekilde;

Banka personel gereksinimleri dahilinde yurt çapında alımlar gerçekleştiriyor. İşe alım sürecinde çeşitli sınav ve mülakatlar yapan bankanın dört farklı yöntemi var. Tecrübesiz adaylar için yeni asistanlık, yönetici adaylığı ve müfettiş yardımcılığı pozisyonları için ise farklı işe alım teknikleri mevcut…

Tecrübesiz alımlarda 28 yaşını doldurmuş olmak, üniversitelerin bankacılık bölümlerinden mezun olmak ve askerliğini yapmış olmak şartları aranmakta.

Tecrübeli personel alımlarında ise özel mülakatlar yapılmaktadır. Kişileri tanımaya özen gösteren banka mülakat sırasında adayların kişilik yapılarına, görev uyumlarına ve güçlü taraflarına dikkat çekiyor.

Yapı Kredi Bankası, 2014 yılında 600 yeni personel alımı gerçekleştirecek banka 41 şube açmaya hazırlanıyor. Ayrıca bu şubelerle birlikte toplam Yapı Kredi Bankası ailesi 959 oldu.

Yapı Kredi Bankasının sitesinde insan kaynakları sayfasından iş başvuruları alınmaktadır.

İşe başvurusu yapmayı dileyen adaylar internet sitesinde ilan edilmiş  açık pozisyon ve genel başvuru haberlerine özgeçmişlerini iletebilirler.

Başvurulara hem üniversite öğrencilerine hem de profesyonellere açıktır. İşe alım sürecinde tecrübesiz adayları genel yetenek testi tabii tutan banka pozisyona ilişkin olarak ise sayılar, algılama, hafıza yeti ve İngilizce testleri yapmakta.

Yapı Kredi Bankası sınavın ardından başarı elde eden adayların işe alım süreçlerini insan kaynakları ve iş birimi mülakatları yaparak gerçekleştirmektedir.

Garanti Bankası, 2014 yılında 3000 personel alımında bulunacak.

Garanti Bankası 2011 yılında 68 yeni şube açtı ve toplam 919 şubesi oldu. O yıl 843 bin personel alımı yaptı. Banka 2012 yılında 30 şube açtı ve 3000 yeni personel alımı yaptı.

Garanti Bankası internet sitesinde insan kaynakları sayfasından iş başvuruları alınmaktadır. Buna ek olarak kariyer sitelerinden de iş başvurusunda bulunulabilmekte.

Garanti Bankasının işe alımlarda tercihini yüzde 70 yeni mezunlardan yana kullanıyor.

Finansbank, 2014 yılında 1000 yeni eleman alımı yapacaktır.

Finansbank 2012 yılında 19 yeni şube açtı ve toplam şube sayısı 950′ye oldu. 2014 yılında ise 30 yeni şube hedefi var. Yine 2014 yılında 1000 yeni personel alma isteği bulunuyor. Banka tecrübeli çalışan gereksinimin yüzde 80′e kurum içinden karşılıyor.

Finansbank internet sitesinde insan kaynakları sayfasından iş başvuruları alınmaktadır. Buna ek olarak kariyer sitelerinden de iş başvurusunda bulunulabilmekte.

Finansbank işe alım gereksiniminin yüzde 70′ini yeni mezunlardan yana kullanıyor. Banka çoğunlukla yönetici adayı, ticari-kurumsal şube satış, müfettiş yardımcısı, şube satış/operasyon, çağrı merkezi ve direk satış pozisyonlarından alım yapmaktadır.

DenizBank, 2014 yılında 800 yeni personel alımı yapacak.

DenizBank, 2011 yılında 88 yeni şube açtı ve  toplam şube sayısı 600 oldu. Bu 600 şubenin 588′i yurtiçinde ve 12′i yurtdışındadır. Banka 2011 yılında 2600 yeni personeli istihdam etti.

DenizBank, 2014 yılında 35 yeni şube açmayı hedefliyor. Bu şubelere ise 800 yeni personel alımı yapması planları arasında.

Finansbank internet sitesinde insan kaynakları sayfasından iş başvuruları alınmaktadır. Buna ek olarak kariyer sitelerinden de iş başvurusunda bulunulabilmekte.  DenizBank’ın eleman ihtiyacı daha çok satış ve operasyon kadrolarındadır. Genel müdürlükte ise şubelerdeki artışa göre alımlar yapılıyor.

Kuveyt Türk, 2014 yılında 475 yeni personel alımı gerçekleştirecek.

Kuveyt Türk, 2012 yılında 39 yeni şube açtı ve 400 yeni personel alımı yaptı. Bankanın, 2014 yılında 40 yeni şube açma hedefi bulunuyor.Ayrıca planları arasında 475 personel alımı da mevcut.

Kuveyt Türk’e başvuruda bulunmak için bankanın sitesinde kısa bir özgeçmiş göndermek yeterlidir.

Bankanın personel ihtiyacı daha çok şube satış ve operasyon kadrosundadır.

Ziraat Bankası; Bankanın 3 bin 265 yeni personel alma hedefi var.

Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ali Toker, bankanın İstanbul Finans Merkezi’ne taşınma isteği ve yeni şubeleşme hedefleri doğrultusunda meydana gelecek personel gereksiniminin giderilmesi istemiyle sınav dahilinde, 3 bin 265 yeni personel istihdamında bulunacak.

Ali Toker’in bildirisinde bankanın gerçekleştireceği planlarına ilişkin yeni personel alımı çalışmaları yaptıkları da yer alıyordu.

Bu Dönüşüm süreci planı dahilinde Ziraat Bankası’nın yeni yaptığı 5 kurumsal, 27 ticari ve 73 girişimci şubeyle beraber toplam bin 486 şubeye ulaşacaklarını açıklayan Toker, “Bankamız şubeleşme planları dahilinde , gereksinim duyduğu yerlerde yeni şubeler açmayı sürdürecektir. Birkaç yıl içinde İstanbul’da 100 şube ve hiç banka olmayan 36 ilçede ise ‘butik şube’ çalışmalarına hazırlanıyor” dedi.

2014 Bankaların Personel Alımı Kontenjanları ve Banka Personel Alımı Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen İletebilirsiniz.

4 yorum

  1. Anadolu üniversitesi işletme fakültesi işletme bölümü,aöf sosyoloji ve halkla ilişkiler bölümlerinden mezunum.adana ki şubelerinizde çaışmak istiyorum.05444816784

  2. slm anadolu üniversitesi bankacılık ve sigortacılık son sınıftayım.bilgisayar işletmenliği,bilgisayarlı muhasebe sertifikalarım mevcuttur.bankanızda çalişmaktan memnun olurum.

  3. Merhabalar. Cumhuriyet üniversitesi Önlisans maliye mezunuyum.. Bilgisayar sertifikam var.. Türkiye de şubenizin bulunduğu her ilde sizinle çalışabilirim.. 05443620235

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.