Bahar İle İlgili Kompozisyon

Kış mevsiminin sona ermesiyle birlikte yazın başlangıcında doğanın yeşillendiği ve çiçeklerin açmaya başladığı mevsime bahar denir.

Soğuk bir mevsimin ardından havaların ısınmasıyla birlikte toprak canlanır ve doğaya da bir canlılık gelir; ağaçlar yeşerir, çiçekler tomurcuklanıp açmaya başlar, doğanın her bir yeri rengarenk olur ve güneş yeryüzünü daha güzel ısıtır.

Baharın gelmesiyle ve çiçeklerin açmasıyla birlikte insanlar da ruhen bir değişiklik yaşarlar. İçleri kıpır kıpır olurlar ve hayat enerjileri olur. Kış mevsiminde kışlık kıyafetlerin içerisinde kapalı alanlara mahkum olan insanlar bahar ile birlikte daha ince kıyafetler giyip açık alanlarda, parklarda ve deniz kıyılarında gezmeye, aileler piknik yapmaya, çocuklar ise sokaklarda arkadaşlarıyla oynamaya başlar. Yani tüm insanlar cıvıl cıvıl ve hareketli olur.

Ayrıca bahar, kendisinden sonra yazın geleceğini, havaların daha da ısınacağını, doğanın daha da güzel bir hale geleceğini müjde verir. Bu nedenle özellikle bahar aylarında insanların içi mutlulukla dolar.

Bahar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.