Bağkur ve İşçi Emekli Maaşları 2014 Ne Kadar

Yeni 2014 Bağkur emekli maaşları ne kadar oldu. İşçi emekli maaşları Enflasyon zammı ile birlikte emekli maaş zammı 2014 belli oldu. Emekli maaşları ne kadar oldu? Memur, Bağkur İşçi ve SSK emekli maaşları 2014 şöyle :

2013 Temmuz-Aralık enflasyonunun 3.27’nin üzerinde olduğunun  açıklanmasının üzerine  geçen yıl yüzde 3 zam alan memurlara sözleşmelilere ve emeklilere 0.27 enflasyon farkı verilecek.

Memurun Ocak ayında alacağı zam enflasyon farkının üzerine brüt 175 net olarak ise 123,62 lira olacak.

Devlet memurları, sözleşmeliler ve emekliler yeni yılın ilk ayında enflasyonun 0.27 puan artmasıyla  bu farkın ücretini alacak. Buna göre memur maaşları brüt 175 net olarak 123,62 tl kadar olacak.

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) yaptığı açıklama tüketici fiyat artışı sonrası enflasyonu 3.27 olarak belirledi. Aralık ayında ise tüketici fiyatları ise 0.46 artış gösterdi.

Buna göre geçen yılın ikinci döneminde toplu sözleşme gereğinde maaşına yüzde 3 zam alan memur bir de 0.27 artan enflasyon zammı hakkı elde etti.

2014 Yılı Toplam Zam Ne Kadar Olacak

Geçen yılın ikinci yarısı yapılan ve 2013, 2014 ve 2015 i kapsayan toplu sözleşmeler gereği yüzde 3 lük zamma ilave olarak 0.27 puan artan enflasyon farkı da eklenecek ve memur, sözleşmeliler ve emekliler 175 brüt 123,62 lira net zam kazanacak.

İşçi Emeklerinin 2014 Zammı Ne Kadar

işçi emeklerinin zam oranı ise yılın ikinci yarısındaki enflasyon oranı yani yüzde 3.26.

Emekli Maaşları Zammı 2014 Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

27 yorum

 1. :((( İŞÇİ EMEKLİLERİ 2014 MAAŞ ZAMINI ”BORSAYA” BİLDİRDİK. :)))

  İşçi emeklilerinin Ocak ayında alacakları maaşlarına 3.26, yılın ikinci yarısındaki enflasyon rakamı olan yüzde 3.26 oranında zam yapılacak.

 2. 26 yıl devlete hem vergi verdim hemde yağlı yiyeceme yavanyedimkotla gezdim takım elbise bilegiyemedim sonuçta 960 tl alıyorum emeki oldum bana ocakta 30 tl zam veriyolar dalga geçer gibi benim 2taneçocuğum üniversitede okuyor artık evi boş ver geri sini siz düşünün kararı öyle verin.
  .

 3. hayır benim anlamadığım şey hayati yazıcı bey yılbaşından sonra maaşlarda artış olucak demişti sanırım buydu o zaman geçin milletle dalga bakalım bu toprağın altıda var fatura paralarını millete zam diye verin sonra zam yaptık yemezler beyler nereye gitti fatura paralarımız önceden toplu geçiyodu elimize şimdi parça parça zam diye yutturun millete…

 4. Ey benim çoçuklarının geleceği çalınmış kardeşim hala gözünü açmıyormusunuz bürokratlarına ve danışmanlarına amuduyla verenler seni adamdan bile saymıyorlar sen neyin kafasındasın.bende bunlara siyasete girdikleri günden beri oy veren bir vatandaş olarak gördüm hep ön yargılı olmayayım önyargılı olmayayım dedim fedaakrlık gösterdim ailemle oylarımızı verdik.sonuçmu Alalhtan korkmayan hırsızların beni nasıl sömürdüğünü ve bundan sonra beni sömüremeyeceksiniz diye karar aldım bunlar kazansa bile seçimi benim oyumla kazanamaycak hararm zehir zıkkım olsun çoçuklarından çıksın benim çoçuklarımın geleceğini çalan hırsızlardan

 5. niye insanlara nankör diyorsunuz babalarının cebinden mi ? veriyorlar zammı hepimiz ömrümüzü vermişiz emekli olmuşuz .Yaşlılarına sahip çıkmayan bu insanlara mı?şükredeceğiz .Kendilerine geldimi yüzde yüz emekliye geldimi %de 3 ondan sonrada şükran öylemi aferin sen hep böyle devam et

 6. ben sgk emeklisiyim evladım çeşmede liseyi tutturdu ve hanımım orda çalışıp kızımı okutuyor ve bir baba olarak yardımcı olamadığım içi utanıyorum.diger coçugumu da ben okutuyorum. bu zamanakadar verdiğim oyları helal etmiyorum birdaha oy verirsem yazıklar olsun bana önce benimle helalleş

  • sayın şükrü bey Hükümet o-enflasyona dayalı zam veriyor.ilk öncü bir iyileştirme yasası hazırlanıp bunun kanunlaşması gerekli yoksa emeklileri yüzdelik zam kurtarmaz hükümetin bir an önce emeklilere el atmasını bekliyoruz.milyonlarca emeklinin derdine derman olunuz.

 7. daha ne bekiyodunuz % 3 çok bile verdi bunu daha önce oy atarken düşünecektiniz bende emekliyim. halen tv de ağlamalarına seyretip onunla ağlıyorsunuz devam edin daha çok ağlayacaksınız.
  mustaktır herkese önce beyinlrinizi değişdirin oy veren ellerinizi sorun tarih sizi hep sizlere % 50 oy atan ellere
  yazacak beter olun %3 altıkça sinir olun …..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.