Bağkur Borcu Olanlar İçin Erken Emeklilik Olacak mı

Bağkur Borcu Olanlar İçin Erken Emeklilik Olacak mı haberinin detayları şöyle;

Sabah gazetesinin yazarı Faruk Erdem eksik Bağ-Kur kayıtlarına dair gelen soruların ardından halkı bilgilendirme için açıklamalarda bulundu.

Genellikle esnaflık yapan ve 1 milyondan fazla sayıda yurttaşımız iş yeri açıp ya da bir şirkete ortak olup yıllarda bu işte çalışmış Ancak Bağ-Kur’a başvurup kendileri için sigorta yapmamışlar. Bu nedenle primleri ödenmemiş ve hizmet günleri yazılmamış.

Bunlardan çoğu emeklilik için bu primlere gereksinim duyuyor ve kendi adlarına iş yaptıkları günlerin boşa harcanmış olmamasını istiyor. Önce bu insanlara bir müjdemiz var. Gelecek günlerde meclisin gündeminde olacak torba kanunda bu durum için bir düzenleme gelecek.

emeklilerle_ilgili_cok_carpici_istatistik13910805270_h1122234

Elimizdeki haberlere göre vergi mükellefi olan ancak Bağ-kur kaydı yapmamış olan kişileri hizmetleri yapılmış sayılacak.

Bağ-Kur borcu olanlar için de uzun zamandır yapılandırma bekleniyor. Bu konu ile ilgili de yakın zamanda bir düzenleme gelecek. Elimizdeki haberlere göre borçları ve hizmet günlerini sildirerek gelecekte gereksinim duyunca kullanma şansı kazanacaklar. Borçlarda da taksit imkanı olacak. Bu sayede sağlık hizmetinden mahrum olan milyonları aşkın Bağ-Kur’lu insan için hastane kapıları açılacak.

1 milyondan fazla kişiye emeklilik yolu açılıyor hakkında yorum yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.