Babamla Birlikte Okulda Ders Projesi

Bursa İnegöl’de eğitim veren Hacer Salih Yıldız İlkokulu, babalarında okulda çocukları ile zaman geçirmesini hedefleyen ‘Babamla Okulda 40 Dakika’ projesine imza attı. Bu projeye kayıtsız kalmayan babalar iş yerlerinden izin alarak okula geldi. Babalar ve çocukları bir ders saati süresince birlikte kahvaltı etti, yarışmalar yaptı, şarkı söyledi, boyama yaptı.

Bu proje kapsamında her hafta bir sınıfın öğrencileri okulda babaları ile buluştu. Toplamda okulda eğitim gören 700 öğrencinin faydalandığı projenin çıkış noktası, okul müdürünün geçmiş anılarına dayanıyor. 45 senelik hissiyattan doğan proje çocuklar ve babaların ilişkilerini pekiştirmelerinde yardımcı oldu.

İnegöl Hacer Salih Yıldız İlkokulu Okul Müdürü Mustafa Zengin, projenin çıkış hikayesiyle ilgili şunlara değindi; “Benim babam okuluma 5 senede anca bir defa gelmiştir. Hep içimde yaraydı bu. Babam okula gelsin isterdim. Ama o zaman bulamadığı için hiç gelmezdi. Bir çocuğun babasının okulda onu ziyaret etmesi büyük mutluluk verici bir şey.” dedi. Bu tarihten bu yana 45 sene geçse de içimde hala uktedir. Projemiz kapsamında okula gelen velileri görmek hem çocuklarımızı hem de bu anlamda beni çok mutlu ediyor. Çocukların bu duygudan mahrum kalmasını  istemedim. Çocuklar bu proje sayesinde sosyalleşmeyi öğrenecek. Ayrıca bu hayal ettiğim ilk proje değil. 2017-2018 eğitim döneminin ikinci yarısında ‘Okuyorum Canlandırıyorum’ projesini hayata geçireceğiz. Çocuklarla beraber velilerde, kitap okuyacak.”dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.