Babalara Özel Seminer Verildi

Altındağ Belediyesinden babalara özel çok faydalı bir seminer programı gerçekleştirildi. Anneler ve babalar, evlatları ile sağlıklı iletişim kurabilmek için bu programa dahil oldu.

Bu şekilde aile içi eğitim programları daha çok annelerin dikkatini ve ilgisini çekse de Altındağ Belediyesi bu seminere babaları da katmak istedi. Anne Çocuk Eğitim Vakfı adı altında bilinen AÇEV ile işbirliği ile gerçekleştirilen proje dahilinde seminere katılan 15 baba eğitim sertifikalarını almaya hak kazandı.

Altındağ Belediyesi ile AÇEV, 2017 yılı Mart ayından bu yana bu tarz faydalı projeler yürütmekte. Eğitimler, Altındağ Belediyesi Aydınlıkevler ve Güneşevler Kreşi öğrencilerinin ebeveynleri için düzenlendi. Bu proje diğerlerinden farklı oldu bu sefer babalara hitap etti. Geçtiğimiz yıl 10 hafta süren eğitim sayesinde 50 baba çocuklarıyla daha sağlıklı ilişki kurabilecek ebeveyn olma yönünde ilerledi. Altındağ Belediyesi bu çalışmaya Baba Destek Eğitimi Programı adını verdi ve 2018 yılında da bu seminerlere devam etme kararı aldı. AÇEV üyeleri, bu seminere babaları davet etmek amacıyla bir davetiye iletti. Babalarda bu davetiyelere kayıtsız kalmayarak programa katılım sağladı. Altındağlı babalara uygun tarih ve saat belirlendi ve eğitimler  haftada 1 gün 2 saat süresince gerçekleştirildi. Eğitimin bitmesi ile birlikte Baba Destek Eğitimi Programı 2018 senesinin ilk mezunlarını vermiş oldu. Eğitim sertifikaları ise bir törenle babalara takdim edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.