B5 Vitamini Nelerde Var

B5 vitamini hangi besinlerde var bulunur, B5 vitamini nelerde bulunur

B5 vitamini vücut için oldukça önemli olan vitaminlerin başlarında gelmektedir. B5 vitamini tüm dokularımız ve bitkilerde bulunmaktadır. B5 vitamini suda kolay çözülür ve en önemlisi de vücutta deposu olmadığı için mutlaka ve mutlaka her gün vucuda alınması gerekir. Alınmadığı takdirde ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceğini unutmayalım!

d vitamini vitaminler sebze

B5 Vitamini Nelerde Bulunur

B5 vitamini en çok şu gıdalarda bulunur. Bunları şöyle sıralayabiliriz; en çok bira mayası olmak üzere taze sebzeler,pirinç,çavdar unu, buğday ve hububatlarda bulunur. Bunların dışında B5 vitamini et,organ etleri(kalp beyin,böbrek,ciğer,karaciğer), balık, yumurta beyazı ve sütte de bol miktarda bulunur.

Günlük beslenmemize dikkat etmeli, yediğimiz şeyleri bilinçli olarak tüketmeliyiz. Özellikle B5 vitamini vücutta depolanmadığı için mutlaka bu vitaminin olduğu besinleri tüketmeliyiz. Sağlıklı beslenmenin bizim elimizde olduğunu sakın unutmayalım! Hastalanmadan önce sağlığımızın değerini bilmeliyiz ,bunun için sağlıklı beslenmeliyiz. Nice bol sağlıklı güzel günlere !

B5 Vitamini Hangi Besinlerde Vardır Konusuyla ilgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.