Ayşenur İslam Kimdir (Yeni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı)

Yeni Aile Bakanı Ayşenur İslam oldu. Başbakan Erdoğan dün oluşturduğu yeni kabinenin isimlerini kamuoyuna duyurdu. Ayşenur İslam kimdir, kabinenin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı koltuğuna ise  Sakarya Milletvekili  Ayşenur İslam getirildi.

AYŞENUR İSLAM KİMDİR

Ayşenur İslam 16 Ocak 1958 tarihinde İstanbul- Üsküdar’da dünyaya gelmiştir. Yazar, araştırmacı olan İslam lise eğitimini TED Ankara Kolejinde, üniversite eğitimini ise Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü üzerine almıştır. Yüksek lisansın eğitimini DTCF’de doktora eğitimini ise Gazi Üniversitesinde tamamlamıştır.  1983 yılında ise lisans eğitimini aldığı Ankara Üniversitesinde öğretim üyesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 1994 yılında ise Kırıkkale Üniversitesinde öğretim üyesi olarak hizmet vermiş 1999 yılında ise Başkent Üniversitesinde öğretim üyeliği yapmıştır.

ayşenur islam

Aynı zamanda araştırmacı yazar olan Ayşenur İslam’ın ilk yazısı Töre dergisinde yayınlandı. Yine kaleme aldığı yazılar Türk Edebiyatı, Emel, Türk Yurdu, Bilig, Türkbilig gibi dergilerde çıktı.

İşte Ayşenur İslam’ın Eserleri şunlardır;  Goltz Paşa, Pilevne Müdafaası-Belgelerle Türk Tarihi-Dün Bugün Yarın (A. Atalay ile, Osmanlı Türkçesinden, 1986), Turksh Epic Stories (Türk Kahramanlık Hikâyeleri, İngilizce, 1988), Türk Edebiyatı Tarihi (Nermin Öztürk ile, 2 cilt, 1994), Edebî Metinler I (Şiir-Hikaye-Roman, N. Öztürk ile, 9. bs., 2001), Edebî Metinler II (Tiyatro-Hatırat-Gezi-Biyografi-Mektup-Deneme-Hitabet, N. Öztürk ile, 9. bs., 2001).

Ayşenur İslam Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.