Atatürk’ün Teknoloji ve Tasarıma Verdiği Önem Kısaca

Mustafa Kemal Atatürk, bilime önem verdiği gibi teknoloji ve tasarıma da büyük önem vermiştir. Atatürk’ün teknoloji ve tasarıma verdiği önemi onun sözlerinden ve yapmış olduğu çalışmalardan daha iyi bir şekilde anlayabilmemiz mümkündür. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk yaptığı yenilikler ve çalışmalar ile teknoloji ve tasarımı ön plana çıkarmıştır ve geliştirmeye çalışmıştır.

Mustafa Kemal örnek, ileri görüşlü, yeniliklere açık ve gelişimci bir liderdi bu nedenle de bilim ve teknolojiye önem vermiştir çünkü bilimin aklın bir ürünü olduğuna inanmış ve hep bunu savunmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk; “Dünyada her şey için , medeniyet için, hayat için , başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir,fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, doğru yoldan sapmaktır.” sözü ile akla, bilime, teknoloji ve tasarıma verdiği önemi dile getirerek vurgulamıştır.

Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk, bir milletin gelişip çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi için o milletin bilim ve teknolojiyi takip etmesi gerektiğini savunmuştur.

Atatürk’ün Teknoloji ve Tasarıma Verdiği Önem Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.