Atatürk’ün Milli Kültüre Verdiği Önem İle İlgili Kısa Yazı

Her toplumun kendine has yani kendine özel özellikleri vardır. Örfler, adetler, giyim kuşam, yemek türleri gibi bir çok özellik bir toplumun kültürünü meydana getirmektedir.

Türk kültürü bir çok özelliği ve geçmişi açısından bakıldığında oldukça zengin bir kültüre sahiptir. Çünkü Türk kültürü geçmişten günümüze kadar Türk topraklarında yaşayan her toplumdan biraz özellik almıştır ve günümüzdeki kültür haline gelmiştir.

Türk milletinin ulu önderi olan Mustafa Kemal Atatürk de milli kültüre büyük önem vermiştir. Öyle ki; milli kültür için değişmez ve kopmaz bir bağ yorumlarını dolaylı yollardan yapmıştır ve eğer milli kültüre Tük toplumu sahip çıkmazsa ülkenin tüm geçmişi zarar görecektir çünkü toplum kültürü sayesinde ayakta durur ve böylece toplum geleneklerini, göreneklerini bilerek yaşar ve bu nedenle de Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine, milletin değerlerini yansıtan tüm milli kültür ögelerini korumalarını öğütlemiştir.

Sizlere Atatürk’ün Milli Kültüre Verdiği Önem İle İlgili Kısa Bilgi Verdiğimiz Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Yorum Kısmından Hemen Bizlerle Paylaşın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.