Atatürk’ün Gelecek İle İlgili Düşünceleri

Atatürk’ün gelecek ile ilgili vecizeleri, atatürk’ün gelecekten beklentileri konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Mustafa Kemal Atatürk, eğitim-öğretim hayatına başladığı yıllardan bu yana ülkenin durumunu idrak etmiş ve sürekli ülkenin durumu hakkında neler yapabileceğini düşünerek asker olmayı kendisine hedef olarak belirlemiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, yurdumuzu korumak için sayısız çalışmalar ve yenilikler yapmıştır ve böylece ülkemizi düşmanlarda kurtararak canı pahasına da olsa yepyeni bir Türkiye Cumhuriyeti kurarak halkın refah ve mutluluğu için hayatı boyunca çabalamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk, yaptığı her yenilikte ve yaptığı her çalışmada ileri görüşlülüğünü kullanmıştır ve gençlere de geleceğe yönelik öğütler vererek kendisi de yaşadığı süre boyunca ileriye karşı kendisine ülkesi ve milleti için hedefler koyarak hareket etmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, gelecek ile ilgili düşünceleri arasında öncelikle Türkiye Cumhuriyeti adını verdiği ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmaktır. Mustafa Kemal Atatürk, bu uğurda gençlere bir çok öğütler vermiştir ve öncelikle ülkemizi en üst seviyeye taşımalarını istemiştir.

Atatürk’ün Gelecek İle İlgili Düşünceleri Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.