Atatürk Haftası İle İlgili Yazı

Atatürk Haftası Hakkında Bilgi, Atatürk Haftası İle İlgili Yazılar

Atatürk Haftası

(10-16 Kasım)

Mustafa Kemal Atatürk, Modern Türkiye’nin kurucusu, ulusu için korkmadan ölümü göze alabilen bir kahraman, karizmatik bir devlet adamı, büyük bir devrimci, dünyadaki esir uluslara önder olan bir dünya lideridir.

ataturkhaftasi

Türk ulusunun binlerce yıllık tarihinde yetişen büyük bir lider­dir. Türk ulusunun da böyle özelliklere sahip yüce bir önderi her yönü ile tanıması gerekmektedir. Onun nasıl bir lider olduğunu, il­kelerini, devrimlerini kavramalıdır. Atatürk ilke ve devrimlerinin Türk ulusunun geleceğine nasıl bir ışık tuttuğunun bilincine varmalıdır. Atatürkçü düşünceyi benimsemenin çağdaş Türkiye’nin gelece­ği için yaşamsal önemi vardır, Atatürk ilke ve devrimlerini benim­serken onları koruyup kollamalıyız. En önemlisi de bu devrimleri geliştirmeliyiz. Atatürk’ün kurduğu bütün eserlerine sahip çıkıp biz­den sonra gelecek yurttaşlarımıza aktarmalıyız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm günü olan 10 Kasım günü, Büyük Önder Atatürk’ü anmamı­za, onun ilke ve inkılaplarına olan bağlılığımızı belirtmemize, bü­yük öndere olan saygı ve sevgimizi anlatmamıza fırsat vermesi bakımından önemli bir gündür. Bu amaçta hafta süresince yurdu­muzdaki okullarda birçok etkinlik yapılmaktadır.

Okullarda, Atatürk’ün liderliğini, devrimciliğini ve yurdumuz için yaptığı çalışmaları anlatan yazılar, şiirler, kompozisyonlar okunur. Film, slayt gösterileri düzenlenir. Resim ve fotoğraf sergile­ri açılır. Konferanslar düzenlenerek konuşmalar yapılır, Atatürk’ü anlatan oyunlar sahneye konur,

Atatürk Haftası ile ilgili yazı ve Atatürk Haftası ile ilgili bilgi hakkında yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.