Aşure Günü 7 Defa Okunacak Dua ve Anlamı

Aşure Günü 7 Defa Okunacak Dua

Bugün yazımızda aşure günü ve Muharrem ayı içerisinde okunması faziletli bir duayı sizlerle paylaşacağız. Bu dua Aşure günü 7 kez okunmalıdır. Muharrem ayı edilen duaların yapılan ibadetlerin kat kat sevabı olduğu bilgisinden yola çıkarak bu duayı okumanın çok faziletli olduğunu sizlere söylemek isteriz. Aşure gününde kim bu duayı okur ise girdiği sene boyunca bereket ve kötülüklerden uzak bir yaşam sürer.

İşte bahsi geçen dua şudur;

Ancak şunu belirtmek isterim ki; bu duayı Aşure günü tam 7 kez okuyan kişi Allah’ın izniyle o yıl vefat etmez, o yıl vefat edecek kişiye ise bu duayı okumak nasip olmaz.

Sübhanallahi milelmizani ve müntehalılmi vemeblegarrida vezinetelarşi lamelcae velamenca minallahi illa ileyhi. sübhanallahi adedeşşefi velvatri ve adede kelimatillahittammeti küllihe.eselükessalamete birahmetike ya erhamerrahimin. vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyilazıym, ve huve Hasbi veniğmel Vekil. Niğmel Mevla veniğmen nasir.vessallallahu vesseleme ala Hayri halkıhi muhammedin ve ala alihi vesahbihi ecmain.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.