Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Kompozisyon

Her insan kendine özgü karakter özelliklerine ve fiziksel özelliklere sahiptir. İnsanlara dışarıdan bakıldığında ise onların bu özellikleri açık ve net bir şekilde görülmez.

İnsanların aslında nasıl bir karaktere sahip olduklarını anlayabilmek için yapılacak en doğru adım ise o kişilerin yaşadığı evleri ve çalıştığı ortamları incelemektir. Çünkü bu insanlarla konuşmak, tanışmak o insanları tanımak için yeterli koşullar değildir.

İnsanlar bazen yeni tanıştığı insanlara bir anda yakınlık hissedebilirler ve böylece dost olmak için adım atarlar. Ancak bu durumlarda insanlar öncelikle birbirini yakından tanımak gerekmektedir çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi dışarıdan bakıldığında hiç kimse özelliklerini dışarı vurmaz yani dışarıdan bakıldığında kişilerin karakter özellikleri anlaşılamaz. Bu nedenle de insanların yaşadıkları ve çalıştıkları alanlar o insanların karakteristik özellikleri konusunda bilgiler verir. Yaşadığı yer temiz, titiz ve düzenli olan bir kişi tüm hayatı genelinde de böyledir diyebiliriz. Ancak yaşadığı yer pis ve düzensiz olan bir kişi de hayatında özensiz ve düzensizdir.

Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Atasözünün Anlamı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Hemen Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.