Askerlik Ne Zaman Kısalacak 1 Mart 2014’te Terhis

Cevabı merakla beklenen askerlik ne zaman kısalacak sorusu yanıtını buldu. Uzun dönem askerlik 15 aydan 12 aya düşecek. Ancak kararın daha erken çıkmasını bekleyen binlerce asker bu kararla adeta şoka uğradı.

TSK, Uzun dönem askerliğin 15 aydan 12 aya inmesini dört gözle bekleyenleri üzecek bir açıklama yaptı ve bu karar için Mart ayının beklenmesini gerektiğini söyledi.

asker

Bakanlar Kurulu, askere gideceklerin ve şuanda silah altında vazifelerini  yapanların merakla beklediği düzenlemeyi görüştü.

Askerlik Kanunu’nda değişikliğe giderek zorunlu askerlik süresini 15 aydan 12 aya indirecek düzenleme kurulun gündemini oluşturdu.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kurul üyelerine Genelkurmay Başkanlığı tarafından konuyla alakalı yapılan çalışmayı takdim etti.

Bakanlar Kurulu, görüşmelerinde yapılacak olan düzenlemenin ne zaman yürürlüğe gireceğini de kararlaştıracak.

TSK bu karar için 1 Mart 2014 tarihinin uygun olacağı fikri kararlaştırıldı. Askerlik ne zaman kısalacak, terhisler ne zaman başlayacak derken karar çıktı.

Sizce Askerlik Kısalmasının Tarihi 1 Mart 2014 Olması Doğru Bir Karar mı ? Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.