Asker Ailelerine Maaş Bağlanması ve Ödemeleri

Asker yolu gözleyen ihtiyaç sahibi ailelere verileceği açıklanan yardım, 2 aylık gecikme ile de olsa, dağıtılmaya başlanıyor. Asker ailesine maaş ödemesi, oğlu askerde olan ailelere maaş bağlanması ve başvurular nasıl yapılacak detaylar bu sayfada.

Başbakan Erdoğan’ın daha önce açıkladığı ve 5 ay önce hayata geçen ‘Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı’na, eşi veya oğlu askere giden ihtiyaç sahibi 80 bin aile başvurdu. Bakanlığın ilk etapta temmuz ayında ödeme yapması beklenirken bazı aksaklıklar nedeniyle ödemeler eylül ayına uzadı.

İki ayda bir dağıtılacak 500 TL yardım için Askerlik belgesi ile sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına yapılan yaklaşık 80 Bin başvuru için sevindirici haber geldi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yapılan inceleme sonucu ilk olarak 17 bin 221 ailenin hak kazandığını, 62 bin 779 bin başvuru ile ilgili incelemelerin devam ettiğini belirterek, gerekli koşullara sağlayanlara ödemelerin yapılacağını vurguladı. Ödemeler 10 Eylül tarihinde yapılmaya başlanacak.

Başvurusu kabul edilen ailelere PTT Kart ulaştırılarak yardımı almaları sağlanacak. Başvuru sahibi ailelerin almaya hak kazanacağı bedel, Nisan 2013’ten itibaren hesaplanacak. Hak kazanan 17.221 aile, tek seferde 1.500 TL yardım alacak.

Bakanlık kaynakları “Sosyal Yardımlaşma Vakıfları incelemeleri sürdürüyor. Uygun aileler sisteme kayıt edilecek. Herhangi bir hak kaybı olmayacak. Başvuru tarihleri baz alınarak ödemeler yapılacak. Ancak ilk etapta uygun bulunan 17 bin 221 aile Nisan ayından itibaren hesaplanarak yardım alacak. Bu ailelerimize 10 Eylül’de toplam 16 milyon 558 bin lira ödeme yapacağız.” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.