Arzu Çağlar Kimdir

Arzu Çağlar Kimdir , Biyografisi ve hayatı hakkında bilgileri şu şekilde:

Eylül 1974’te İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 3 yıl ilahiyat eğitimi gördü. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına özel hastanelerde 5,5 yıl, santral operatörlüğü, halkla ilişkiler ve insan kaynakları departmanlarında çalışarak başladı. Çeşitli radyolarda 15 yıl süresince, program yapımcılığı ve spikerlik, haber spîkerliği, medya uzmanlığı, halkla ilişkiler, reklam metin yazarlığı, yayın yönetmenliği görevlerini üstlendi. Vuslat ve Rahle Dergilerinde deneme yazarlığı yaptı. Şiir ve denemeleri, bazı edebiyat ve tasavvuf dergilerinin internet ortamında yayımlandı.

Ulusal bir radyoda İslam medeniyetine dair izler taşıyan şehirleri, tarih, edebiyat, tasavvuf konularını içeren belgesel ve kısa metinler yazdı.
Birkaç kitap ve çocuk oyun seti tashihi yaptı.
Bursa Osmangazi Belediyesi 2008 Ahmet Hamdi TANPINAR Deneme Yarışması’nda ‘Bursa’nın Cümle Kapısı’ isimli eseriyle, birinciliğine lâyık görüldü.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kültür merkezinde Diksiyon-Fonetik ve Kişisel Gelişim dersleri verdi. Seyr Fm’de program yapımcısı ve sunucusu olarak görev yapıyor.

Arzu Çağlar Kimdir, Arzu Çağlar Hayatı, Arzu Çağlar Biyografi, Arzu Çağlar Doğum Tarihi Kaç Yaşında

 

Arzu Çağlar Hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum kutucuğu aracılığıyla anında yazabilirsiniz .

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.