Arabanın Ayna Ayarları Nasıl Olmalı

Güvenli sürüş için aracın ayna ayarları nasıl olmalıdır, bu yazımızda sizlere arabanın ayna ayarları nasıl olmalı bu konuda bilgi vereceğiz.

Özellikle yeni araç kullanmaya başlayanlar için hayati önem arz eden  araç ayna ayarlarını nasıl yapacağınızı yazımızda takip edebilirsiniz.

Güvenli sürüş için ayna ayarları nasıl yapılır?

Aynaları doğru ayarlamak  güvenli bir sürüş için en önemli husustur çünkü araç kullanırken yalnız kendi hareketlerimizi etrafımızdaki diğer sürücülerin hareketlerini de görmek durumundayız. Aynaların yardımıyla yakınımızda araç olup olmadığını veya etrafımızdaki sürücülerin ne yapacaklarını görür ve ona göre davranırız. Araca bindikten sonra ilk önce koltuk ayarlaması yapılmalı ve daha sonra koltuk konumuna uygun ayna ayarlaması yapılmalıdır.

Aracın içinde bulunan dikiz aynasını arka camı tam göreceğiniz konumda ayarlamalısınız.Yandaki aynaları ayarlarken görmeniz gereken kendi aracınız değil ancak yinede  aynanın görüş açısını aracın kaportasından fazla uzaklaştırmadan ayarlamanız  kör nokta denilen alanı en az düzeye indirir.

güvenli

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.