AÖF Sınavlarına Girecek Öğrenciler Dikkat!

AÖF sınavına girecek öğrenciler dikkat AÖF Aralık 2013 Anadolu Üniversitesi AÖF

Anadolu Üniversitesi’nde Açıköaof-ogrencileri-icin-onemli-degisiklik_haber_4834572ğretim, iktisat ve işletme fakültelerinde öğrenim gören tüm öğrencilerin güz dönemi vize sınavlarının tarihleri 14-15 Aralık 2013 olarak açıklandı. Fakat sınava girecek olan öğrencilerin dikkat etmesi gereken noktalar var. Bu tarihlerde Türkiye’de etkili olan soğuk hava dalgası ve yoğun kar yağışı nedeniyle pek çok merkez olumsuz etkilenecek. Geçtiğimiz günlerde pek çok ilçe ve köyün yolları kapanırken illerde de sürücüler zorlu zamanlar geçiriyor. Yolları kapanan ilçe ve köylerdeki öğrenciler sınava girebilmek için çareler ararken yetkililerin buna bir çözüm getirmesi beklentisi içindeler.

Peki hangi ilçelerde yollar kapalı durumda? Karayolları Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre Midyat-İdil-Cizre, Hakkari-Şırnak, Eruh-Şırnak, Dereli-Şebinkarahisar arasında yollar kar ve tipi altında. Ayrıca çığ düşmesi nedeniyle İkizdere-İspir yolunun Ovit Dağı mevkisi trafiğe kapalı durumda. AÖF sınavına girecek öğrenciler endişeli ve yetkililerden açıklama bekliyorlar.

AÖF sınavına girecek öğrencilerin bu durumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorum yapın ve yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.