AÖF Kayıtları Nasıl Yapılır 2014 2015

AÖF kayıtları nasıl yapılıyor, Yeni AÖF kayıtları nasıl yapılır 2018 2019 Öğretim yılı

Yeni eğitim öğretim yılı AÖF kayıtları başladı.AÖF kayıtları 2-17 Eylül tarihleri arasında iki aşamalı olarak yapılacaktır. Adaylar AÖF kayıtlarını internet üzerinden yaptıktan sonra çıktı alıp herhangi bir  AÖF bürosuna gidip kayıt işlemini tamamlayacaklardır.

2013-2014 AÖF kayıtları için AÖF Sosyal Hizmetler bölümü açıklama yapmıştır.

Kayıtlar internet ve AÖF bürolarından olmak üzere iki aşamada yapılacak olup kayıt tarihleri kesinlikle uzatılmayacaktır. Başvurusunu önce internetten yapıp sonra kaydını tamamlamayanlar sonradan kayıt için hiç bir hak iddia edemeyeceklerdir.

İnternetten başvuru yapılmayan kayıtlar kabul edilmeyecek olup internet üzerinden başvurudan sonra adayların mutlaka istenen belgelerle AÖF bürolarına gelip kesin kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

İNTERNET BAŞVURU ADRESİ AŞAĞIDADIR.

http://kayit.anadolu.edu.tr

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. İnternetten başvuru yapıldığına dair belge

(Bu belge daha sonra siyah tükenmez kalemle imzalanıp AÖF bürolarına teslim edilecektir)

2. Fotoğraf – imzalı form

(internet başvuru çıktısı alındıktan sonra fotoğraf -imzalı forma fotoğraf yapıştırınız)

3. Öğrenci Bilgi Formu

İnternetten yaptığınız başvuru sonucunda aldığınız Öğrenci Bilgi Formu AÖF personeli tarafından imzalanıp size geri verilecektir. Bu öğrenci bilgi formu kimlik kartı gelene kadar öğrenci olduğunuzu kanıtlayacaktır.

4. Öğrenim Belgesi

Lise veya dengi okul mezunları okul tarafından aldıkları onaylanmış mezuniyet belgesiyle birlikte ya da direkt diplomayla AÖF bürosuna giderek kayıtlarını yaptırabileceklerdir. Bunların dışında aslı olmayan ya da onaylanmamış belgeler kesin olarak geçerli sayılmayacaktır.

a) Onaylı Diploma Sureti: Lise veya dengi okul mezunu olanlar ancak diplomalarının onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.

b) Geçici Mezuniyet Belgesi: 2012-2013 öğretim yılında lise veya dengi okul mezunu olan adaylardan, diploması henüz düzenlenmemiş olanlar yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.

Yukarıda belirtilenler dışında kalan tüm sertifika ya da belgeler kesinlikle diploma yerine kabul edilmeyecektir.

5. Fotoğraf

Kayıt için dört adet 4,5×6 ebatlarında fotoğraf gerekmektedir. fotoğreflardan ikisi öğrenci bürosuna diğer ikisi ise “Fotoğraflı-İmzalı Form” ile “Öğrenci Bilgi Formu”na yapıştırılacaktır. Bu fotoğrafların hepsi aynı olmalıdır. Fotoğraflar son altı ay içinde çekilmiş yüzü açık, adayların kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde olmalıdır.

Yukarıda bahsedilen tüm bu hususlara adayların dikkat etmesi gerekir. Aksi durumda sorun yaşanabilir.

Kayıt için yatırılması gereken ücretler “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ve “Öğretim Gideri” ödemeleri Vakıfbank şubelerinden, Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden, 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından T.C. kimlik numarası ile yapılabilecektir.

“Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ve “Öğretim Gideri” ödemeleri internet başvurusu yaptıktan ve kayıt için diğer belgeler hazırlandıktan sonra yapılmalıdır. Adaylar bankaya ödeme yaptıkları esnada kayıt türü/program belirtilerek  ödemelerini yapmalıdırlar. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra tc. no ödeme miktarı ve kayıt türü mutlaka kontrol edilmelidir.

Tün bunların dışında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden her ne sebeple olursa olsun kaydı silinenler ile programlardan mezun olanların tekrar fakültelere kayıt yaptırabilmeleri için varsa eski borçlarını mutlak surette ödemesi gerekmektedir.Aksi takdirde borçlarını ödemeden yeni kayıtları yapılmayacaktır.

Banko dekontları öğrenim süresince saklanmalıdır çünkü zaman zaman dekont üniversitelerce istenmektedir.

AÖF Kayıtları İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

2 yorum

  1. selammeleykum ben gurcistanliyim acik ogretim otel islemciligine kayit yapmak istiyorum. yardim edermisiniz. belgeleri nerden almaliyim. burda yazilanlari anlamiyorum. birde universitenin tel numarasini ve adresini yazarmisiiz. onceden tesekkur

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.